Sengel, 'Kuzenini işe aldı' iddialarını yargıya taşıdı: Maddi geliri SMA hastası çocuklara

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel kuzeni Cevher Karahan’ı işe aldığı yönündeki haberlere sert tepki gösterdi. Haberlere yönelik dava açtıklarını belirten Sengel, elde edeceği maddi geliri ise SMA hastası çocuklara bağışlayacağını aktardı.

GENEL 25.12.2020, 15:43 25.12.2020, 15:54
Sengel, 'Kuzenini işe aldı' iddialarını yargıya taşıdı: Maddi geliri SMA hastası çocuklara

İZ GAZETE - Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, İzmir'de yayınlanan bir gazetede çıkan kuzeni Cevher Karahan’ı işe aldığı yönündeki haberlere ateş püskürdü.  Yapılan haber üzerine konuyu yargıya taşıyarak, tazminat davası açılacağını belirten Başkan Sengel, tazminat davasından elde edilecek parayı ise SMA hastası olan çocuklara bağışlayacağını duyurdu.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel,  iş kadını olan kuzeni Cevher Karahan’ın Efes Tarlası Halk Bakkalı’nın başına getirildiğine ilişkin yandaş medyada çıkan iddialara sosyal medya hesaplarından  yaptığı paylaşımla sert tepki gösterdi. Konu ile ilgili olarak hukuki sürecin başlatılacağını belirten Başkan Sengel, sosyal medya sayfalarından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Selçuk’un tanınan iş  insanlarından kuzenim Cevher Karahan’ı işe aldığıma ilişkin yaratılmış yalan ve asılsız haberlere ve bu haberlerle gündem yaratmaya çalışanlara ilişkin tüm yasal haklarımı kullanarak suç duyurusunda bulunmuş ve tazminat davası  açmış bulunmaktayım.  Dava sonucunda elde edeceğim maddi bedeli SMA hastası çocuklarımıza bağışlayacağım ki; AKP’nin kendisinden fayda yok bari yalanlarından fayda olsun”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?