'Seferihisar'da sanat her zaman ön planda'

Ürkmez Gençlik Merkezi’nde devam eden Cam işleme ve Süsleme atölyesinde tasarlanan ürünleri, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan “Talking Out Your Glass” sosyal medya sayfasında Ürkmez Kadın Girişimi tanıtılarak paylaşıldı.

GENEL 09.09.2019, 10:30
'Seferihisar'da sanat her zaman ön planda'

Seferihisar Belediyesi bünyesinde Ürkmez Gençlik Merkezi’nde Gülten Kular eğitmenliğinde devam eden Cam işleme ve Süsleme atölyesinde tasarlanan ürün göz doldurdu. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve dünya çapında cam sanatçılarını tanıtan “Talking Out Your Glass” sosyal medya sayfasında Ürkmez Kadın Girişimi tanıtılarak paylaşıldı.

Ayrıca yine merkezi Amerika’da olan dünyanın en saygın cam müzelerinden biri olan Museum of Glass Washington Ürünün müzede sergilenmesini teklif etti. İlk defa Türkiye’den bir ürünün beğenildiği ve sergilenmesi istenen müze 2002’den beri hizmet veriyor. 2017 yılında USA Today gazetesi tarafından turistler tarafından görülmeye değer 10 müze arasına giren Museum of Glass her yıl en az 100.000 ziyaretçi ağırlıyor.

'SEFERİHİSAR'DA SANAT HER ZAMAN ÖN PLANDA' 

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Seferihisar Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya değer veriyoruz. Çalışan eğitmenlerimiz de birbirinden yetenekli… Onlarla çalışmaktan çok mutluyuz. Öncelikle eğitmenimiz Gülten Kular’ı ve öğrencilerini tebrik ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
30°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü