'Savaş politikaları bırakılmalıdır'

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası 1 ve 3 nolu şubeleri Suriye’nin İdlip bölgesinde hayatını kaybeden 36 askeri Kadifekale şehirliğinde andı.

GENEL 02.03.2020, 13:27 02.03.2020, 13:30
'Savaş politikaları bırakılmalıdır'

İZ GAZETE - DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası İzmir 1 ve 3 nolu şube temsilcileri İdlip’te 36 askerin hayatını kaybetmesi sonrasında Kadifekale Şehitliği’nde bir anma töreni gerçekleştirdiler. Birdakikalık saygı duruşunun ardından yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz sınırları dışında yaşanan 36 askerimizin yaşamını yitirdiği, 30'dan fazla askerimizin de yaralandığı saldırının sonucunda derin bir üzüntü içindeyiz. Bugün 3 No’lu şubemize bağlı 17 birimimizde tüm üyelerimiz ile birlikte siyah giyerek İçinde bulunduğumuz hisleri tüm ülke kamuoyu ile paylaşmak istedik. Biz diyoruz ki Ortadoğu'da ve Suriye'de Emperyalist güçlerin kendi çıkarları ve bu ülkelerin yeraltı kaynaklarının paylaşım kavgasında çağımızın sömürü sistemi barış bahanesiyle ile savaş çığırtkanlığı yaratıp, ülkelere demokrasi inşaa yalanları üzerine kurulu sömürü planlarını ve savaş politikalarını bırakmalıdır. Bir an önce emperyalistler buralardan çekilmelidir, barış ortamı bir an önce sağlanmalıdır. Halkların ülkelerinde kendi geleceklerini barış ortamı içinde kendileri belirlemelidir. Bu düşüncelerle ülkemizde de bundan sonra hiçbir ailenin evine ateş düşürülmediği bir Türkiye ve dünya inancı ile söylememiz şudur ki: ‘Savaşa hayır barış hemen şimdi!’
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
kapalı
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?