Piriştina'dan Bucaspor açıklaması: 'Çıkar amaçlı grupları barındırmayız'

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kamuoyunda konuşulan Bucaspor ile ilgili iddialara yanıt verdi.

GENEL 03.01.2019, 09:25 03.01.2019, 10:16
Piriştina'dan Bucaspor açıklaması: 'Çıkar amaçlı grupları barındırmayız'

İZ GAZETE - Piriştina sosyal medya hesabından Bucaspor'la ilgili olarak yapılan iddialara açıklık getirdi. Piriştina, Bucaspor'un imkan dahilinde yanında olduklarını belirtti. 

Bucasporla ilgili yaptıkları çalışmalardan örnekler veren Piriştina Buca Belediyesi'nin yıpratılmak istendiğini iddia etti. 

Piriştina açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Biz Buca Belediyesi ailesi olarak, gururumuz ve onurumuz Bucasporumuzun her zaman yanında olduğumuzu, imkanların ve yasaların el verdiği ölçüde katkıda bulunmak için ne gerekiyorsa yaptığımızı defaten dile getirmemize rağmen bazı çıkar çevrelerinin ufak veya büyük her türlü sıkıntıda Buca Belediyesi’ni hedef göstererek yakışıksız açıklamalar yapmasını üzüntüyle izliyoruz.

'HER MALİ KRİZDE DEVREYE GİRDİK"

Değerli kulübümüzün maddi manevi her ihtiyacında, her zaman yanında olan kurum olmamıza rağmen hala hiçbir destek vermediğimiz yönünde açıklamalar yapanları kınıyor ve söylemlerini ellerini vicdanlarına koyarak yapmalarını bekliyoruz.

Bucasporumuz için bugüne kadar yaptıklarımızı anlatmak gerekirse; Belediyemiz kulübümüzün gıdadan ulaşıma, ısınmadan kıyafetine kadar her ihtiyacında yanında olmuştur. Kulübün ayni ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan belediyemiz, her mali krizinde de devreye girerek gerek küme düşmesine gerekse puan silinmesinin önüne geçmiştir.

Tesislerin son üç aylık dilimde 5 bin 463 litreyi bulan yakıt ihtiyacı giderilirken, futbolcuların gıda ihtiyaçları da talep edildiği miktarda karşılanmış, karşılanmaya da devam edilmektedir. Futbolcularımızın ulaşım ihtiyaçları için daimi olarak şehirlerarası ulaşım imkanına sahip bir büyük bir otobüs, cefakar taraftarlarımıza da her deplasman maçı için şehirler arası seyahate uygun iki büyük otobüs tahsis edilmiştir. Takımımızın ısınması, gıda ihtiyacı, en konforlu ulaşımı, giydiği şerefli forma dahil kurumumuz tarafından garanti altına alınmıştır.
Ayrıca, Buca Belediyesi olarak kentimizin güzide takımı Bucaspor’un hem tesislerine hem de kasasına sürekli güç katılmıştır. Gıda, giyim, yakıt, ulaşım desteğinin yanında kulübün Olduruk Tesisleri’nde başlattığımız yenileme ve tadilat çalışmalarını da sürdürüyoruz. Bucaspor tesislerinde bir binayı misafir kulüp ve ekiplerin konaklayabilmeleri için kiralayabilecek hale getirerek sürekli gelir kaynağı yaratma yönündeki tadilat çalışmalarımız halen devam etmektedir. Ayrıca Bucasporlu futbolcuların en iyi şartlarda top koşturabilmesi için Arena Stadı’nın tüm bakım ve onarımı yapılarak, stadın elektrik, su, güvenlik gibi tüm giderleri Belediyemizce karşılanmaktadır. Bu arada Buca Belediyesi şirketimizde 100.000-TL bedelle forma sponsoru olarak Bucaspor’un kasasını güçlendirmiştir.

"KÜME DÜŞECEKTİ"

Durum böyle iken yabancı futbolcular Kevin-Luiz ve Dahmane’ın 2010 yılından bu yana gelen borçlarının ödenmesi ve kulübün genel giderlerine katkı sağlaması maksadıyla elimizi taşın altına koyup 10.12.2018 tarihinde belediye şirketimizle yapılan sözleşmeyle, 600.000 TL , 100.000 TL. ve 300.000 TL şeklinde olmak üzere, son 20 gün içerisinde toplam 1.000.000 TL. Bucaspor’a nakit verilmiştir. (Toplam bir trilyon yüz milyar Türk Lirası)
Ayrıca Dadi lakaplı yabancı futbolcunun son yapılan sözleşmesi bozulduğu ve 6 puan silme ve arkasından küme düşürme tehdidiyle kulüpten talep ettiği 1.080.000 Euro’ya karşılık gelen yaklaşık 6.480.000 TL (Altı trilyon dörtyüz seksen milyar Türk Lirası) tutarındaki bedelle ilgili olarak yeni bir anlaşma yapılması tarafımızca sağlanmıştır. Bu anlaşmayla, söz konusu 866.000 Euro karşılığı yaklaşık 5.196.000 TL’ye (Beş trilyon yüzdoksanaltı milyar Türk Lirası’na) indirilmiş (Talep edilenden, tarafımızca indirtilen 214.000 Euro’ya karşılık gelen , 1.284.000 TL (bir trilyon ikiyüz seksendört milyar Türk Lirası) indirimden sonra kalan borç miktarı faizsiz olarak yedi (7) yıla bölünmüş , 300.000 TL. peşinatın ödenmesi sağlanmıştır. Taksit ödemeleride tarafımızca garanti edilmiştir. Böylece Bucasporun yabancı futbolcularla olan borç sorunu ve kulübün sırtındaki puan silme küme düşme korkusu Belediyemizce ortadan kaldırılmıştır. Klüp yönetimi tarafından yapılması gereken ödemeler tarafımızca yapılmamış olsaydı, klübümüz küme düşmüş olacaktı.

"GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK"

Buca Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ederek, var gücümüzle Kulübümüz güzel günler yaşaması için çalışırken Belediyemiz hiç destek olmuyormuş gibi açıklamalar yapıp kamuoyunu yanlış bilgilendirip, taraftarları çıkarına uygun bilgilerle doldurmaya çalışanları terbiyeye ve nezakete ve Bucaspor’un yasal Başkanı Mehmet Sevinç’i gerçekleri ortaya koymaya davet ediyoruz. Eğer var ise, belediyemiz dışında Bucaspor’umuza geri almamak üzere, ayni ve nakdi katkıda bulunan tüm kurum ve kuruluşların da açıklanmasını talep ediyoruz.

Bucaspor Bucamızındır!

Kimse bu büyük değerimiz üzerinden isim, prim ve siyasi çıkar elde etmeye çalışmasın. Buna izin vermeyiz. Biz Bucasporumuz yaşatma ve büyütme yolunda sadece elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Çıkar amaçlı grupları da bünyemizde barındırmayız."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?