'Peki ya biz şimdi ne yapalım?'

24 Ocak 1993'te bir suikasta kurban giderek yaşamını yitiren gazeteci Uğur Mumcu, bugün Karabağlar'da anıldı. Karabağlar Belediyesi'nin düzenlediği Uğur Mumcu'yu anma törenine CHP Karabağlar İlçe Kadın Kolları Başkan adayı Aydan Tör de katıldı.

GENEL 24.01.2020, 21:32
'Peki ya biz şimdi ne yapalım?'

İZ GAZETE- 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitiren gazeteci Uğur Mumcu, bugün Karabağlar'da anıldı. Karabağlar Belediyesi'nin düzenlediği Uğur Mumcu'yu anma törenine CHP Karabağlar İlçe Kadın Kolları Başkan adayı Aydan Tör de katıldı. Tör, yaptığı konuşmada, "Sevgili Uğur Mumcu katledileli 27 yıl olmuş… 51 yaşındaymış ölüm onu bizlerden aldığında… Onun katli ile başlayan, aydınlık beyinlerimizin ardı ardına katledilmesi, ülkemizin karanlık günlere girişinin ayak sesleriymiş meğer. Zamanı geriye döndürmek mümkün olsa keşke, mümkün olsa da aydınlık, laik, Atatürkçü beyinlerimizi kurtarabilsek ölümden" ifadelerini kullandı.

'PEKİ YA BİZ ŞİMDİ NE YAPALIM?'

Uğur Mumcu'nun, 26 Şubat 1977’de yayınlanan Bir Pulsuz Dilekçe başlıklı yazısından“ Ne yapsak, nasıl yazsak, bilemiyorum artık. Nasıl yapsak da, sesimizi devletimizin yüce katlarına duyursak? Elime bir dilekçe alarak sayın cumhurbaşkanına gitsem ve ölenlerin adlarını bildirsem mi acaba? Her gün bir cinayet işleniyor, her gün fidan gibi gençler vurulup vurulup ölüyor. Ne yapsak etkili olur, ne yazsak, bu cinayetleri duyururuz acaba? Sayın cumhurbaşkanımız, beni, gençlerin kanlarına bulanmış bu pulsuz dilekçeyle kabul ederler mi acaba" cümlelerini alıntılayan Tör, "Peki ya biz şimdi ne yapalım? Ne yapalım da kadın cinayetlerini durduralım? Ne yapalım da çocuk istismarlarını durduralım? Sayın cumhurbaşkanımıza, kadınlarımızın, çocuklarımızın kanlarına bulanmış bir pulsuz dilekçe ile mi gidelim?" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
20°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?