Öykü Arin'in annesinden çağrı: 'Önümüzde sadece 2 buçuk ay kaldı, ertelemeyin'

Kasım ayında löseminin bir türü olan JMML tanısı koyulan 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'nın annesi Eylem Yazıcı, sosyal medya hesabından önemli bir çağrıda bulundu.

GENEL 23.12.2018, 13:59
Öykü Arin'in annesinden çağrı: 'Önümüzde sadece 2 buçuk ay kaldı, ertelemeyin'

İZ GAZETE - Eylem Yazıcı lösemi hastası kızı Öykü Arin için bir çağrıda bulundu. Öykü Arin'in ilik nakli için uygun donörün bulunması için 2.5 ayları olduğunu açıklayan anne Eylem Şen açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

Canım kızım Öykü Arin'e Kasım ayında JMML tanısı koyuldu. İyileşmesi için ilik nakli olması gerekiyor ve uygun donör bulmak için önümüzde sadece 2,5 ay kaldı.

Yurt içinde ve yurt dışında kök hücre bağışı için kampanya başlattık. Yurt içinde en yakın Kızılay Kök Hücre Bağış noktasına giderek donör olabilirsiniz. Daha da iyisini yapmak isterseniz iş yerinizde, mahallenizde, sitenizde, üyesi olduğunu sendika, sivil toplum örgütü veya herhangi bir topluluk içinde çalışmasını yaparak toplu bağış organizasyonu için Kızılay'ı bulunduğunuz noktaya davet edebilirsiniz. 70 kişiye ulaştığınız takdirde mutlaka gelirler.

Yurt dışında her ülkenin farklı farklı prosedürü var. Konu hakkında bilgi almak, donör olmak ve yurt dışında kampanyanın yaygınlaşması için destek atmak üzere aşağıdaki afişte bulunan mail adreslerine mail atabilirsiniz. 
Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için web sitesi, FaceBook, Instagram, Twitter ve mail adresleri üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

https://www.oykuarineumutol.com
https://www.facebook.com/oykuarineumutol/
https://twitter.com/oykuarineumutol
https://www.instagram.com/oykuyeumutol/
oykuarineumutol@gmail.com

Uygun donör henüz bulunamadı

İlik nakli için sadece 2.5 ayımzı var

Ertelemeyin, donör olun

Öykü Arin ya da başka bir lösemi hastasına uygun donör olma şansınız olursa, hayat kurtarın! 

Ve asla ama asla amaasla vazgeçmeyin!

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
-2°
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208