Niğde Elma Şenliği’nde yöresel ürünler satışa sunuldu

İzmir'de Ege Bölgesi Niğdeli Dernekler Federasyonu tarafından Bostanlı Pazar Yeri’nde ilk kez düzenlenen ve 17 Mart'a kadar devam edecek olan Niğde Elma Şenliği başladı.

GENEL 15.03.2019, 16:09 11.11.2019, 09:46
Niğde Elma Şenliği’nde yöresel ürünler satışa sunuldu

İzmir Bostanlı Pazar Yeri’nde Ege Bölgesi Niğdeli Dernekler Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen Niğde Elma Şenliği başladı. Niğde elmasının tanıtılacağı şenlik, İzmir’de 17 Mart tarihlerine kadar devam edecek. Şenliğin ilk gününde Trabzon, Rize, Kayseri, Diyarbakır, Manisa, Antep, Kütahya, Afyon, Muğla, Kastamonu, Hatay illerinden gelen üreticiler yöresel ürünlerini satışa sundu.

Yöresel ürünler arasında Karadeniz Bölgesi’nin yayla balı ve yöresel peynirleri, Kayseri’den gelen sucuk, pastırma ve mantı ürünleri, Afyon sucuğu, Diyarbakır’dan gelen pestil sucuk, Manisa’dan gelen mesir macunu ve kestane şekeri, Antep’ten gelen çeşitli baharatlar, Kütahya’dan gelen doğal ev tarhanası, Muğla ilinden gelen zeytin ve reçeller, Kastamonu ilinin Siyez Bulguru, Tosya Pirinci ve Taşköprü Sarımsağı, Erzincan'ın tulum, Kars'ın kaşar peyniri, Hatay ve Antakya mutfağının yöresel yemekleri ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.


DHA
 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?