Mali müşavirler genel kurulda toplandı

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (İZSMMMO) 23'üncü dönem olağan genel kurulu çok sayıda üyenin katılımıyla başladı.

GENEL 11.05.2019, 14:43 11.05.2019, 14:47
Mali müşavirler genel kurulda toplandı

NEVRA UÇKAÇ- İZSMMMO'nun 11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen 23'üncü dönem olağan genel kurulunun ilk gününde oda üyeleri sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. Aday olan gruplar adına da konuşmalar yapıldı. Odanın 23. olağan genel kurulu seçimleri yarın (pazar) Cumhuriyet Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılacak. Üyelerin 09.00 ile 17.00 saatleri arasında sandık başına gideceği seçimde mevcut yönetim Çağdaş Grubun yanı sıra Değişim Grubu, Meslekte Birlik Grubu, Genç ve Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu, Vizyon Grubu, Bilgi Grubu, Seçim Delegasyon grubu olmak üzere toplam 7 grup yarışacak.

Odadaki konferans salonunda düzenlenen genel kurul toplantısının ilk gününde konuşan mevcut başkan Vedat Adak, Çağdaş Grup adına yeniden yönetime aday olduğunu söyledi. 2016 yılından bu yana başkanlık görevini sürdüren Adak, odanın kurucu grubu olduklarını dile getirdi. Genel kurulun ikinci gününde üyelerin oy kullanacağını söyleyen Vedat Adak, 7 bin 650 üyeleri olduğunu belirterek, "Geçmiş dönemin ortalamalarına baktığımızda yüzde 50 civarında katılım gerçekleşiyor genel kurula. Bu dönem katılımın daha fazla olması için birebir meslektaşlarla temasa geçtik. Umuyorum yüzde 50'nin üzerinde katılım olur. Bizden başka 6 grup daha yarışa girecek" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?