Köy Enstitüleri 77. yılında

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Köy Enstitüleri’nin 77. kuruluş yıldönümünü, İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak.

GENEL 06.04.2017, 09:12 06.04.2017, 09:12
Köy Enstitüleri 77. yılında

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen Köy Enstitüleri’nin 77. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri, 8 Nisan tarihinde İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde müzikli gösteriler, belgesel ve panel şeklinde gerçekleştirilecek.

Köy Enstitüleri’ni yeniden düşünmek ve anlamak amacıyla düzenlenen programda, saat 15.00’deki açılış konuşmalarının ardından, yönetmenliğini Tarık Akan'ın yaptığı Bir Meçhul Öğretmen Belgeseli gösterilecek. Tiyatro eğitmeni Hülya Savaş ve yönetmen Özcan Arca’nın konuşmalarından sonra, Prof. Dr. Kemal Kocabaş moderatörlüğünde “Köy Enstitülerinden 2017 Türkiye'sine Eğitimi Yeniden Düşünmek” konulu panel gerçekleştirilecek. Ceylan Adanalı, Doç. Dr. Güzel Yücel, Bülent Tanık ve Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak’ın konuşmacı olacağı panelin ardından etkinlik, ODTÜ Türk Halk Bilimleri Topluluğu ve YKKED Mandolin Topluluğu’nun “Ham Meyvayı Kopardılar Dalından” adlı müzikli gösterisiyle son bulacak.""

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?