KİTVAK’la bayram, başka güzel

KİTVAK – Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı, E.Ü. Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören onkoloji hastası çocuklar, aileleri ve hastanede görevli sağlık çalışanlarının da katıldığı renkli bir Ramazan Bayramı etkinliği gerçekleştirdi.

GENEL 28.06.2016, 10:52 28.06.2016, 12:34
KİTVAK’la bayram, başka güzel

 

Bay Balon’un keyifli balon şovu, illüzyon gösterileri ve şakaları ile bayram etkinliğinin keyfini çıkaran çocuklar coşkulu bir bayram kutlamasını yaşamaktan büyük mutluluk duydular. Aynı zamanda çocuk şarkılarıyla eğlenceli dakikalar geçiren onkoloji tedavileri devam eden çocuklar, pasta kesiminin ardından hediyelerini ve KİTVAK İcra Komitesi Üyesi hayırsever Bilge Altınmakas Özgenoğlu öncülüğünde hazırlanan hediye çeklerini alarak bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.

KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul “Manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayı içindeyiz. Hayırsever duyarlı vatandaşlarımızla bu kutsal ayda da inşaatı devam etmekte olan Dokuz Eylül Üniversitesi KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi için gönül birliği yaptık. Bu yılsonuna kadar 3. büyük eserimizi hep birlikte tamamlayıp, birlikten doğan bu büyük güçle hasta ve hasta yakınlarının umudu olmaya devam edeceğiz" dedi.

HER ŞEY BİR GÜLÜMSEME İÇİN

Soncul, KİTVAK’ın özellikle hasta ve hasta yakınlarının tedavi süreçlerinde moral-motivasyona önemli ölçüde ihtiyaçları olduğunu, bu anlamda gerçekleştirdikleri çeşitli etkinliklerle kanser tedavileri devam eden çocuklar ile birlikte olup, onları mutlu kılacak özel anlar yaratmaya çalıştıklarının altını çizerken “Bugün de o günlerden biri. Hasta çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm, bir gülümseme bizim için hiçbir şeye değişilmez. Bu mutluluk tablosunun oluşmasında katkı ve desteklerini esirgemeyen gönül dostlarımız, Sofra Grubu’na, Bay Balon, Işıltan Uşaklıgil, Hayırsever İcra Komitesi Üyemiz Bilge Altınmakas Özgenoğlu ve bizleri daima destekleyen sevgili basın mensubu arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz" dedi. KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, Ramazan Bayramı nedeniyle KİTVAK’a Ramazan bağışlarıyla, fitre ve zekâtlarıyla bağışta bulunmak isteyen hayırseverler için Halk Bankası Konak Şb. 16000008 ( IBAN TR74 0001 2009 7340 0016 0000 08 ) no’lu KİTVAK hesabını bir kez daha hatırlattı.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
30°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?