Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Söyle Katarlı dostlarına, vermeyeceğiz para mara!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye ile Katar arasında imzalanan Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İşbirliği Protokolü'ne ilişkin eleştiride bulunduğu için AKP'lilerin tepkisini toplarken sosyal medya hesabından konuya yönelik açıklama yaptı.

GENEL 26.06.2021, 23:38 26.06.2021, 23:59
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Söyle Katarlı dostlarına, vermeyeceğiz para mara!'

İZ GAZETE- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye ile Katar arasında imzalanan Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İşbirliği Protokolü'ne ilişkin olarak yaptığı eleştiriyle AKP'lilerin hedefi oldu.

Kılıçdaroğlu, "Erdoğan yine algılar yaratabilmek için trollerini  #ÖzürDileKılıçdaroğlu diye devreye sokuyor. Ben de bunu bekliyordum, hepsi gelsin" paylaşımında bulundu. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu bu paylaşımın ardından, askeri personel ile askeri okul öğrencilerine yönelik öğrenci değişim programıyla ilgili olarak, "Şimdi halkımızı protokolü okumaya davet ediyorum. Gençler anladı oyunu, şimdi sıra halkımızda… Bu askerî gibi çerçevelenmiş ve bilerek ucu açık bırakılmış korkunç bir manipülasyondur" ifadelerini kullandı.

SORULARINI SIRALADI

Konuya yönelik sorularını sıralayan Kılıçdaroğlu, "Tıp okullarımızı peşkeş çektiğiniz bu Katarlı kişilere (ister asker ister sivil olsun), bizim çocuklarımıza uyguladığınız gibi bir sınav neden uygulamıyorsunuz? Protokolde sıraladığınız bölümlerin (önlisans, eczacılık, dişçilik vb.) askerî tıp eğitimini çok aştığı aşikardır. Neden kapsamı bu kadar geniş tuttunuz? Neden hayli sivil olan tıp bölümlerini de içeriyor bu protokolünüz? Türkiye’nin tüm sağlık eğitim kurumları diyerek neden genelleme yaptınız? Mesela neden eski askerî tıp kurumları ile sınırlamadınız? Edirne’den Hakkari’ye her yeri neden protokole dahil ettiniz? Tıp eğitimi dünyanın en pahalı eğitimlerinden biridir. Neden kontenjanlar ile ilgili herhangi sınırlama koymadınız? Çocuklarımızın kontenjanından mı vereceksiniz? Eğitim danışmanlık şirketlerinin istedikleri gibi bu protokolü manipüle edip, rahatlıkla Katarlı asker veya sivilleri bizim tıp fakültelerine yerleştirmelerine neden izin veriyorsunuz" ifadelerini kullandı. 

'VERMEYECEĞİZ PARA MARA!'

"Ve en önemi soru… Neden Katar, hep Katar?" diyen Kılıçdaroğlu, "Kataristan’a döndü bin yıllık devlet. Sorular bitmez, gençler bu oyunu yemediler, şimdi de halkı bilgilendirmekte sıra.  Erdoğan, söyle Katarlı dostlarına, vermeyeceğiz para mara! Bakalım görelim söke söke alabiliyorlar mı, alamıyorlar mı?" açıklamasında bulundu

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
25°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?