Karşıyaka’da ‘Aşık Veysel’ gecesi

Büyük halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, 45. ölüm yıl dönümü ve Dünya Şiir Günü olan 21 Mart’ta, Karşıyaka’da anlamlı bir etkinlikle anıldı.

GENEL 22.03.2018, 11:24 22.03.2018, 11:30
Karşıyaka’da ‘Aşık Veysel’ gecesi

Karşıyaka Belediyesi Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede, hem ozanın yaşam öyküsü ve felsefesi anlatıldı hem de ölümsüz eserleri seslendirildi.

SEVENLERİ BULUŞTU

Karşıyaka Belediyesi ve Ege Bölgesi Aşık Veysel Kültür Derneği, “Uzun ince bir yoldayım, “Dostlar beni hatırlasın” ve “Kara toprak” gibi unutulmaz eserlerin sahibi Aşık Veysel Şatıroğlu anısına özel bir gece düzenledi. Ozanın 45. ölüm yıl dönümü, aynı zamanda da Dünya Şiir Günü olan 21 Mart’ta Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliğe vatandaşlar da yoğun ilgi gösterildi.

ESERLERİYLE CAN BULDU

Gecede, Dernek Başkanı Adalet Özkan, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı, Emel Barutçu, TRT Sanatçısı Muazzez Özacar, Öğretim Görevlisi Hüseyin Koçak ve dernek solistleri sahne aldı. Büyük ozan; aşktan, sevgiden, saygıdan, merhametten, birlik ve beraberlikten bahsettiği eserleriyle bir kez daha can buldu; insanlığı, yaşamı ve felsefesiyle hatırlandı.

GECEYE TANIKLIK EDENLERE TEŞEKKÜR

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Gönül gözüyle gören büyük usta, halk ozanımız Aşık Veysel anısına; sanatın, vefanın ve dostluğun kenti Karşıyakamızda buluştuk. Büyük ozanı sevgi ve özlemle anan ve bu özel sanat gecesine tanıklık eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
17°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?