Karayolları bayrama hazır hale getirildi

Karayolları bayrama hazırlandı. Asfalt, köprü ve bölünmüş yol yapımı çalışmaları tamamlandı, yarım kalan çalışmalar durduruldu, trafik levhaları fırça ile temizlendi. Otogar'ın İzmir- İstanbul Otoyolu'na bağlantısı yapıldı.

GENEL 09.09.2016, 09:18 09.09.2016, 17:33
Karayolları bayrama hazır hale getirildi

İzmir'de dokuz günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle yoğun olması beklenen karayollarında hazırlıklar tamamlandı. Karayolları İzmir 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, yol çalışmalarını yaz aylarında yapmalarına rağmen bayram trafiği nedeniyle çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek, asfalt, köprü ve bölünmüş yol yapımı çalışmalarının tamamlandığını, yarım kalan çalışmaların durdurulduğunu, trafik levhalarının fırça ile temizlendiğini aktardı.

Uraloğlu, "Bayramda trafik yükü 10 kat artıyor. Yol çalışmalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz, tamamlayamazsak durduruyoruz. Vatandaşlar bayram boyunca yolda çalışma görmeyecek. Bayram trafiği aksamayacak. Otogar'ın İzmir- İstanbul Otoyol bağlantısını yaptık. Otogardan çıkıp Ankara- İstanbul yönüne giden araçlar bölünmüş yolun bir tarafını gidiş- geliş olarak kullanıyordu. İki aydır çalışıyoruz, bölünmüş yolu açtık. Otoyol, Kemalpaşa'ya kadar bu yıl sonunda açılmış olacak. 10 yılı dolduran asfaltın bir katını kaldırıp yeniliyoruz. Asfalt iyileştirmesini yaptık. Bütün trafik işaretlerimizi gözden geçirdik. Hepsini yıkadık, fırçayla temizledik, görünürlülüğünü artırdık. Bayram boyunca tüm ekiplerimiz nöbette olacak. Polis ve jandarma ile koordine içinde olacağız. Bir kaza oldu. Emniyet ya da jandarma kazaya müdahale etti. Kazadan sonra yolu temizliyoruz, trafik levhaları ya da otoyol korkulukları zarar görmüşse hemen tamir ediyoruz. Bu nedenle 24 saat çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
-1°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208