İzmirlilere 'namussuz' demişti... İzmir'in siyasi yüzlerinden o kadına tepki yağdı!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi Zekiye Çomaklı'nın İzmirliler ile ilgili skandal sözleri tepkilere neden olurken İzmir'in siyasi yüzleri de bu skandal videoya sessiz kalmadı

GENEL 31.03.2020, 01:08 31.03.2020, 01:59

İZ GAZETE- Bugün sosyal medya üzerinden yayılan, 1,5 dakikalık kayıt boyunca İzmir’e, İzmirliler’e ağır hakaretler ve küfürler eden Zekiye Çomaklı büyük tepki çekti. Zekiye Çomaklı'nın Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın da annesi olduğu ortaya çıktı.

Zekiye Çomaklı, 1,5 dakikalık o videoda, dünyanın birçok yerinde Hristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kuran okuyarak korona virüse karşı mücadele ettiğini ifade ederek, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur? Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" diye konuştu.

Bu skandal sözler İzmirli siyasetçilerin tepkisini çekti.

'İZMİRLİLERE SÖZÜM OLSUN'

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, "İzmirlileri, ahlaksız,gavur ve namussuz diye nitelendiren bu Zekiye Çomaklı ile Anadolu ve Atatürk Üniversitesinde rektörlük yapan oğlu ve yakın akrabasının peşini bırakmayacağım. Beni, helal oylarıyla vekilleri olarak meclise gönderen İzmirli hemşehrilerime sözüm ve ahdım olsun. Bir İzmir Milletvekili olarak buradan suç duyurusunda bulunuyor ve savcıları göreve çağırıyorum. Gerekli resmî müracaat ilgili makamlara ulaştırılacaktır. Başta İzmir’de yaşayan Erzurumlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İzmirlileri bu kadın hakkında işlem yapmaya davet ediyorum. İzmir’in manevi şahsiyetine hakaret eden densiz ile ilgili şikayet dilekçemizi, yarın sabah UYAP kanalıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletiyorum. Bu konunun takipçisi olmak, Güzel İzmir’e karşı vazgeçilmez sorumluluğumuzdur " ifadelerini kullandı

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM'

İYİ Parti İzmir Milletvekili Çıray ise, Hem bir İzmirli olarak bize hakaretten, hem de kamu barışı aleyhine davrandığı için TCK Md 216'dan hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Suç duyurusu için kendisinde vekâletim olan değerli arkadaşım Avukat Murat Ergun'dan rica ettim" açıklamasında bulundu.

'İZMİR DÜŞMANLIĞI DA BULAŞICI GALİBA'

Öte yandan CHP İzmir Milletvekilleri de bu skandal videoya karşı sessiz kalmadı.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, "İzmir düşmanlığı da bulaşıcı galiba. Koronadan daha tehlikeli bir virüse kapılmış beynine hayatı boyunca hiç oksijen gitmemiş derhal karantinaya alınıp oksijen tüpüne bağlanmalı.. Kendisi ile Yakın temasta bulunanları da gözden geçirmek gerekiyor! İzmir’i her fırsatta ötekileştirenler kimi zaman gavur, sümüklü çocuk ve irfanı eksik gibi cümleler sarf etmiştir. İzmirli hemşehrilerimiz yaşadığımız şu zor günlerde dayanışma ve birlikteliğin en güzel örneğini göstererek gereken yanıtı vermeye devam etmektedir" ifadelerini kullanırken,  CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, "Çok yazık! İzmir ve İzmirlilere bu kin ve öfkeyi anlamak mümkün değil. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde böyle ucuz sözleri kabul etmemizi ve hazmetmemizi kimse beklemesin. Yüreği kararmış ve insanlıktan nasibini almamış bu zihniyet virüsten daha tehlikelidir. İlk kurşunu atan Hasan Tahsin’in hemşehrileri olan bizlere yapılan bu hakaretleri misliyle iade ediyorum" dedi.

'ÇOK YAZIK!'

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da, "İzmirlilerin ne dilinde ne de kültüründe kin yoktur. Maalesef, ülkeyi yöneten siyasi iradenin düşmanlaştırıcı dilinin bir yansımasını da burada görüyoruz. İzmirliler'e yönelik bu tahrik edici ve düşmanlaştırıcı dil kabul edilemez! Bu düşünce yapısı ve ayrımcı dil zarar vermekten başka neye yarar? Çok yazık! Bu nefret dili hiçbir şeyin çözümü olmaz, olamaz. İzmirlileri gavur, ahlaksız ve namussuz olarak nitelendiren Zekiye Çomaklı için başlatacağımız hukuki sürecin de takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
HAYDAR DÜMEN 2 ay önce
teşhis VAJİNUSMUS
Sevan Mumcu 2 ay önce
Kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş.
Demokrat İzmir 2 ay önce
Yobaz kafalar sinirlendiği sürece İzmir doğru yolda demektir..Yunana, İngilize kucak açan yobaz mısırlar İzmir sizi asla affetmeyecek varolamayacaksınız..
Naci Korkmaz 2 ay önce
O kadın bence yazık ki kadınların yüz karası olmuş, ona darılmayı bile kendime yakıştıramam. Öncelikle iyi bir anne olmadığını kanıtlamış
kınamakla yetiniyorum.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
23°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?