İzmirliler hafta sonu plajları doldurdu

İzmir'de koronavirüs salgını nedeniyle büyükşehirlerde 10 Nisan'dan beri uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından, bugün vatandaşlar, plajları doldurdu.

GENEL 06.06.2020, 14:33
İzmirliler hafta sonu plajları doldurdu

KAHRAMAN DURAK/ DAVUT CAN- İzmir'de koronavirüs salgınında normalleşme süreciyle birlikte vatandaşlar hafta sonu plajları doldurdu. Vatandaşlar, denize girip, güneşlendi. İzmir'in turizmiyle ünlü Çeşme ilçesindeki Ilıca Plajı'na gelen vatandaşlar, şemsiyelerini kurup denize girdi, çocuklarıyla oyunlar oynadı. Çeşme Belediyesi'nin sosyal mesafenin sağlanması için Ilıca Plajı'na kazık ve ip kullanarak yaptığı izolasyon locaları ise boş kaldı.

'KISITLAMANIN İPTALİ İYİ OLDU'

Kuzenleriyle birlikte denize gelen Osman Ekşi, "Uzunca bir süredir evde kendimizi karantinaya almıştık ve zorunlu hallerde dışarı çıkıyorduk. Çok bunaldık ve buraya gelmek istedik. Burada gönlümüzce vakit geçirip stres atıyoruz. Oldukça yorulmuştuk, burası hepimize iyi geldi" dedi.

İstanbul'daki özel bir hastanede çalışan sağlıkçı Zikri Özer ise, sürecin sağlık çalışanları olarak kendilerini çok yıprattığını belirterek, "İstanbul'dan geldik ve 3 gündür buradayız. Oldukça eğlendik ve kendimizi boşalttık" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?