İzmirliler gölgeye ve deniz kenarına akın etti

İZMİR'de, mevsim normallerinin 10 derece üzerinde sıcaklığın yaşanması üzerine vatandaşlar, deniz kenarına ve gölgelik alanlara koştu. Kentte hava sıcaklığının en son 20 Nisan 1950 tarihinde bu seneki gibi yükselip, 32.5 dereceye çıktığı belirtildi.

GENEL 19.04.2016, 15:17 19.04.2016, 15:41
İzmirliler gölgeye ve deniz kenarına akın etti

Kış aylarında da çok düşük sıcaklıkların yaşanmadığı İzmir'de, nisan ayında yazı aratmayan bir sıcak hava etkili oluyor. Mevsim normalleri 20.9 derece olan kentte, hava sıcaklığı 31-32 dereceye kadar çıktı. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzmir'de, bu mevsimde en son 66 yıl önce 20 Nisan 1950 tarihinde, termometrelerin 32.5 dereceyi ölçtüğü öğrenildi. Sıcak ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyen İzmirliler de bu fırsatı kaçırmadı. Birçok İzmirli piknik alanlarına gitmeyi tercih etti. İşleri olanlar da en azından öğle aralarında, işlerinden fırsat buldukları sırada, kendilerini dışarıya attı. Kentte özellikle Birinci Kordon İzmirliler ile doldu. Bazıları ağaç gölgesinde oturup sohbet etti, bazısı da çocuklarıyla oynadı. Kordon'a üzerlerini çıkartıp serinlemeye çalışan çocuklar da dikkat çekti. Ağaç gölgelerinde oturan vatandaşlar, güzel havanın tadını çıkarmak için Birinci Kordon'a geldiklerini, yazı erken yaşadıklarını söyledi.

PERŞEMBE GÜNÜ YAĞIŞ GELECEK

Mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklar sadece İzmir'de yaşanmadı. Aydın, Manisa, Balıkesir, Çanakkale'de de yine yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıldı. Hava sıcaklığı, Aydın'da 33, Balıkesir'de 31, Çanakkale'de 25 ve Manisa'da 32 derecelere kadar çıktı. Hava sıcaklığı, perşembe günü yaşanacak bir günlük düşüşün ardından Cuma gününden sonra tekrar yükselecek. Ege Bölgesi'nde çarşamba gecesinden itibaren, Balıkesir'in kuzey ve doğu sınırında sağanak yağış bekleniyor.

Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208