İzmir’de korona savaşçılarına büyük destek: Sağlık çalışanlarına...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Korona virüsü mücadelesinde en büyük çabayı sarf eden sağlık çalışanlarına destek kararı aldı.

GENEL 19.03.2020, 19:43 19.03.2020, 20:33
İzmir’de korona savaşçılarına büyük destek: Sağlık çalışanlarına...

Korona virüsünün yayılmasının engellenmesi ve hastaların tedavi edilmesi sürecinde en büyük sorumluluğu üstlenen ve canını dişine takan sağlık emekçilerine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden destek geldi. Başkan Tunç Soyer, belediye bünyesinde faaliyet gösteren toplu ulaşım kurum ve kuruluşları ile İZELMAN açık otoparklarının, kentte görev yapan tüm sağlık personeline yarın sabahtan itibaren ücretsiz hizmet vermesi kararı aldı. 

Dünyanın büyük bölümünde etkili olan virüsün, maddi-manevi yıkımlara neden olduğunu, aynı tablonun Türkiye'de yaşanmaması için tüm kurum ve kuruluşların alarma geçtiğini vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu mücadelenin ön saflarında, canlarını hiçe sayarak, çoğu zaman zorluklar içinde ve mesai gözetmeksizin görev yapan sağlık çalışanlarımız var. Bana göre onlar, bu mücadelenin tartışmasız kahramanlarıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak onların yanındayız. Sağlık emekçilerine her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

METRO, TRAVMAY, GEMİLER VE OTOBÜSLER

Soyer'in talimatı uyarınca; uygulamadan, kentte görev yapan Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda çalışan tüm personel faydalanacak. 20 Mart 2020’den itibaren, korona virüs mücadelesi sona erene kadar bu kapsamdaki personel kurum kimlik kartlarını göstererek İzmir Metro A.Ş., Tramvay, İZDENİZ gemileri ve ESHOT otobüslerine ücretsiz binebilecek. Sağlık personeli ayrıca, araçlarıyla İZELMAN açık otoparklarından da ücretsiz yararlanacak. Uygulama, ikinci bir talimata kadar geçerli olacak.

Yorumlar (2)
Zeynep Conk 2 ay önce
Lütfen sağlık çalışanlarının korunma ve koruma teçhizatlarını temin edin.Bir merkez kurup gereksinimler oraya bildirilsin ve acilen temini için ne gerekiyorsa hep beraber yapalım.Dikilecek şey varsa evlerimizde dikelim.
Selvin 2 ay önce
İzban seferleri daha az olmalı
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?