İzmir'de 'İbrahim Kaypakkaya' gözaltısı

İzmir'de bu sabah, '68 gençlik kuşağı önderlerinden İbrahim Kaypakkaya'nın fotoğrafını 1 Mayıs'ta taşıdıkları gerekçesiyle 15 kişi gözaltına alındı.

GENEL 18.05.2017, 13:54 18.05.2017, 13:54
İzmir'de 'İbrahim Kaypakkaya' gözaltısı

Bu sabah saatlerinde İzmir’de Torbalı, Aliağa ve Menemen’de operasyon gerçekleştirildi. Aralarında Özgür Gelecek İzmir muhabiri Kaan Horozun da bulunduğu çok sayıda kişinin 1 Mayıs ve 18 Mayıs gerekçesi ile gözaltına alındığı öğrenildi.

Bu sabah saatlerinde İzmir’de Torbalı, Aliağa ve Menemen’de çok sayıda baskın yapan devlet, Özgür Gelecek okurları ve Demokratik Haklar Federasyonu'na üye gençler gözaltına alındı. DHA'nın haberine göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İzmir Emniyet Müdürlüğü Terör Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Mayıs  kutlamaları kapsamında Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen miting sırasında MKP/HKO VE TKP/ML Konferans örgütleri liderlerinin fotoğraflarının taşındığı ve örgüt adına slogan atıldığını gerekçe gösterdi. DHF'liler 1 Mayıs'ta '68 gençlik kuşağı önderlerinden İbrahim Kaypakkaya'nın fotoğrafını taşımıştı. Gözaltı gerekçelerinden bir diğerinin de, gözaltına alınanların İbrahim Kaypakkaya'nın ölüm yıldönümü olan 18 Mayıs'ta eylem hazırlığında oldukları iddiası olarak öğrenildi. 

Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?