'İzmir Lezzet Buluşmaları' 'İzmir şerbetleri ile başladı

Kentin yeme-içme kültürünü araştırmak ve günümüze taşımak misyonuyla yola çıkan İzmir Lezzet Dergisi ve İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği “İzmir Lezzet Buluşmaları”nın  ilk etkinliğini “İzmir Şerbetleri” temasıyla Kemeraltı’nda L’AGORA Old Town’da gerçekleştirdi. 

GENEL 18.08.2018, 12:10
'İzmir Lezzet Buluşmaları' 'İzmir şerbetleri ile başladı

Tarihi Yudumla Şerbetleri’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte, Sancar Maruflu, Dr. Eren Akçiçek, Doç.Dr. Turgay Bucak ve  Burçin Kipman “İzmir’in Şerbet Kültürü” konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaştılar. Etkinlik kapsamında “Unutulan bir İzmir İçeceği Sübye” Atölyesinde FortineBencuyaGomel ve Yasemin Akalın İsberk bu özel lezzetin hikayesini anlatıp, yapımını anlattılar.

Büyük ilgi gören etkinlikte konuklara, geleneksel şerbetçi güğümü ile Karadut şerbeti yanı sıra Tire Süt Kooperatifi’nin Süt Şerbeti ve SmyrnaBoyozları ikram edildi. Kentimiz İzmir Derneği tarafından konuşmacılara plaket verildi. İzmir Lezzet Buluşmalarına özellikle Tarihi Kemeraltı ile başladıklarını belirten İzmir Lezzet Dergisi Genel Yayın Koordinatörü Sibel Önbaş, bu buluşmaların şehrin farklı noktalarında farklı temalarla devam edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?