İzmir Fuarı'nda çocuklar Midilli atlarıyla buluşuyor

İzmir Enternasyonal Fuarı'ndaki (İEF) Türkiye Jokey Kulübü'nün standı, bu yıl da miniklerin ilgi odağı haline geldi. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla kurulan stantta, rengarenk şapkalar takarak Midilli cinsi atlarla fotoğraf çektiren çocuklar, aynı zamanda görevliler eşliğinde ücretsiz ata binme fırsatı bularak keyifli vakit geçiriyor.

GENEL 09.09.2019, 10:54
İzmir Fuarı'nda çocuklar Midilli atlarıyla buluşuyor

HANDE NAYMAN- Türkiye Jokey Kulübü tarafından bir sosyal sorumluluk projesi olan 'Pony Club Şehrinize Geliyor' etkinliği, her yıl olduğu gibi bu yıl da 88'inci İEF'de çocuklardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla kurulan standda, minikler rengarenk şapkaları deneyerek Midilli atlarlüa fotoğraf çektiriyor, aynı zamanda ücretsiz ata biniyor.

5 BİN ÇOCUĞA HİZMET VERMEYİ HEDELİYORUZ'

Büyük bir yoğunluğun başladığını ifade eden Türkiye Jokey Kulübü görevlisi Tayfun Vatansever, "Çocukların çok güzel bir ilgisi var biz de onları çok güzel bir şekilde karşılamaya çalışıyoruz burada. Burada çocuklara atlarla yakınlaşmayı, atlardan güzel elektrik almayı aşılamayı amaçlıyoruz. Çok güzel desenli ve elle işlenmiş şapkalarımız var. Çocuklara burada çektirdikleri fotoğraflar güzel bir fuar hatırası olarak kalıyor. Aynı zamanda çocuklarımız burada görevliler eşliğinde atlara biniyorlar. Bir kişi yandan çocukları tutuyor, bir kişi de atları gezdiriyor. Çocuklar kask ve yeleklerini giyerek burada güvenli bir şekilde keyifli vakit geçirme fırsatı buluyor. Bunların hepsi Türkiye Jokey Kulübü tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor. 4 yıldır güzel bir ilgi görüyoruz. 10 gün boyunca standımız açık olacak. Bu 10 günlük süre boyunca 5 bin çocuğa hizmet vermeyi hedefliyoruz. Şimdilik 600 kişi ata bindi, 800'den fazla kişi de fotoğraf çektirdi. Bizim buradaki amacımız çocukların atlara ilgi göstermesini ve korkularını atmasını sağlamak. 60 kiloya kadar olan 3- 12 yaş arasındaki çocuklarımızı standımıza bekliyoruz" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
banner96
banner178
11°
sisli
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?