İzmir'deki fabrikada 50 işçide virüs çıktı! Üretim sürüyor!

İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Ege Hazır Yiyecek Fabrikası’nda çalışan 50 işçide virüs tespit edildiği belirtildi. Test sonuçları negatif çıkan işçilerin çalışması ise sürüyor.

GENEL 14.04.2020, 17:01 14.04.2020, 17:04
İzmir'deki fabrikada 50 işçide virüs çıktı! Üretim sürüyor!

İzmir Torbalı’da bulunan ve üretimlerini Şok, Migros, A-101 gibi market zincirlerine de satan Ege Hazır Yiyecek Fabrikası’nda çalışan 1 işçiden sonra 50 işçinin daha testinin pozitif çıktığı belirtildi. 200 işçisine test yapılan fabrikada ismini vermek istemeyen bir işçi, test sonuçlarının tamamının sonuçlanmadığını ancak şimdiye kadar açıklanan sonuçlardan 50 kişide koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

ÜRETİME DEVAM
Testi negatif çıkan yaklaşık 20 işçiyle fabrikanın üretime devam ettiğini belirten işçi, testi pozitif çıkan ve henüz sonuçlanmayan işçilerin evde beklediğini aktardı. Yaşanabileceklerden dolayı kaygılı olduğunu dile getiren işçi, “İşçilerin çoğunda test pozitif çıkarsa bizi ücretli izine mi gönderecekler yoksa işsiz mi kalacağız bilmiyoruz” dedi. İddialara ilişkin aradığımız Ege Hazır Yiyecek Fabrikası’ndan, “Yetkililer yok, bilgilendirme yapamayız” yanıtı verildi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri de, fabrikada diğer çalışanlara coronavirüs testi yaptı.(yerelinsesi.com)

Yorumlar (2)
İzmirli. 1 yıl önce
Hogu bosstada çıktı ve işyeri hala devam ediyor
. 1 yıl önce
hamdolsun bugün de sattık bazı yerleri
Günün Karikatürü Tümü
banner96
26°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?