İZDES Projesi başladı

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın, daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla oluşturulan İZDES Projesi kapsamında paydaşların görüşlerini almak için Odak Grup Uygulamasını, İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü tarafından işe yerleştirilen ve İşbaşı Eğitim Programından yararlandırılan kişilerle gerçekleştirdi.

GENEL 30.06.2016, 10:30 30.06.2016, 11:04
İZDES Projesi başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın başkanlığındaki İZDES İzleme heyeti İzmir ilinde çalışmalarda bulunarak, İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak ile birlikte; Açık İşe Yerleştirme ve İş Başı Eğitim Programı yoluyla iş sahibi olan yaklaşık 20 kişi ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın katılımcılara, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun selam ve iyi dileklerini ilettikten sonra İZDES Projesi'nin amacının; İnovasyon Markası olan İŞKUR'un daha iyi hizmet vermesini sağlamak olduğunu söyledi. Aydın, “İZDES Projesi çerçevesinde, Bakanlığımıza bağlı kuruluşların sahadaki çalışmalarını analiz etmek amacıyla İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'ndeyiz. İŞKUR İzmir tarafından işe yerleştirmeleri gerçekleştirilmiş ve iş başı eğitim programına katılan vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerdeki amacımız daha kaliteli nasıl hizmet sunabiliriz konusunda önerileri almaktır. Bu önerilerin ışığında hizmet kalitemizi daha yukarılara çıkarmanın formülünü bulacağıZ" dedi. İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak ise İl Müdürlüğü ve hizmet merkezlerine başvuran her vatandaşın kendileri için son derece değerli olduğunu belirtti. İl Müdürü Kabak, iş ve meslek danışmanlarının İŞKUR'a kayıtlı kişilerin iş bulma ve sonrasındaki süreçlerini takip etme konusundaki başarılarına vurgu yaptı.

Katılımcıların İŞKUR ile ilgili görüş, düşünce ve önerileri tek tek alındı. Uzun soluklu olarak gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, İŞKUR ile ilgili düşüncelerini, beklentilerini ayrıntılı olarak açıkladı.


İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
18°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?