"İş’te kadın güçlü kadın!"

İş’te Kadın Güçlü Kadın! sloganı ile faaliyetlerine devam eden İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter ve yönetim kurulu üyeleri Ayla Alkan, Betül Sezgin; Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Gaye Özdemir Erel ile bir araya geldi.

GENEL 11.10.2016, 12:18 11.10.2016, 12:18
"İş’te kadın güçlü kadın!"

Prof. Dr. Erel, “Uzun süredir İZİKAD üyeleri ile temaslarımız devam ediyordu. Biz bunu kurumsal düzeye, akademi ve sivil toplum kuruluşu birliğine taşımak istiyoruz. Özellikle de beraber çalışacağımız alan, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okuyan öğrencilerimizi sektöre hazırlamak.  Bu anlamda dernek çalışanlarının iş deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz. Böylece öğrencilerle sektörü bir araya getirebileceğiz. İZİKAD ile ortak bir proje üretmeyi planlıyoruz. Bunu özellikle kadın teması üzerinden yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Serter ise “İlham Veren Liderler ismiyle bir proje yapmak istiyoruz. Ortak bir liderler listesi çıkararak bunu Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yapabiliriz. Normalde kadınlar ile ilgili projeler yapıyoruz ama Ege Üniversitesi’nde sanıyorum bu kaideyi bozacağız. Hem kadın hem de erkeklere yönelik çalışmalar yapmak niyetindeyiz. Bunu her ay düzenli olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Birlikte, ihtiyaca yönelik  İletişim Fakültesi’nin de içinde bulunacağı kurslar dizayn edebiliriz. Burada daha neler yapabiliriz sorusunu önümüzdeki günlerde daha da netleştireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?