İGC: Karanlık eller boş durmayacak

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülüşünün 11'inci yılı nedeniyle anma mesajı yayınladı.

GENEL 19.01.2018, 13:45
İGC: Karanlık eller boş durmayacak

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülüşünün 11'inci yılı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“19 Ocak 2007'de katledilen Gazeteci Hrant Dink'in Agos Gazetesi önündeki o son fotoğrafı hepimizin belleklerindeki yerini koruyor. Bu kare ülkemizde karanlık ellerin hiçbir zaman boş durmadığını, durmayacağını hep hatırlatıyor. Gerçekleri yazmak bu coğrafyada her zaman bir cezaya tabi olmamalı. Bu katliamı yapan gerçek sorumlulara ulaşılmadığını hepimiz biliyoruz. Davanın seyri bizleri tatmin etmiyor.

Adalete olan güvenin daha fazla sarsılmaması için Dink davasında gerçek sorumlular yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Bu tür cinayetlerin sorumluları yargılanmadıkça tüm gazeteciler tehdit altında olmaya devam edecektir. Toplum vicdanı rahatlamayacaktır. Aramızdan kurşunlarla, bombalarla, işkencelerle alınan gazetecilere adalet, parmaklıklar ardındaki gazetecilere hem adalet ve hem de özgürlük talep ediyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?