Hayvanseverden ortak yaşam kermesi

İzmir'de Yerel Hayvan Gönülllüleri, 'ortak yaşam hakkına saygı' sloganı ile kermes düzenledi. Elde edilen gelir ihtiyaç sahibi ev hanımlarına verilecek, sokak hayvanları için de yardım yapılacak.

GENEL 03.04.2016, 10:46 03.04.2016, 11:50
Hayvanseverden ortak yaşam kermesi

Üçkuyular Meyanı'nda düzenlen kermese Karabağlar Kaymamlığı ve Karabağlar Belediyesi de destek verdi. Yerel Hayvan Gönüllüleri Sibel Altun, Banu Karakaya ve aynı zaman CHP Karabağlar Meclis Üyesi olan Servinaz Ömüç'ün ortak projesine kadınlar kendi yaptıkları el emeği göz nuru ürünlerle, Tire Koop ve Gödence ve Niğdeli Kooporatifleri ürünlerini bağışladı.

Yerel Hayvan Koruma görevlisi Sibel Altun hem insanın hem de doğamızı paylaştığımız hayvanların ortak yaşam hakkına saygı duyulması gerektiğini belirterek, "Kermesin amacı da bu sloganla ham ihtiyaç sahibi aileler hem de sokak hayvarlarının yararına olması. Yaşam ortak. Paylaşımlarla dünyamız daha değerli yaşanılır hale geliyor. İki gün sürecek etkinlikte tüm İzmirlileri kermesimize bekliyoruz" dedi. Bu arada etkinliğe katılan Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunca ve Karabağlar Belediye Başkan vekili Alev Ağrı'ya desteklerinden dolayı hayvanseverler teşekkür plaketi verdi.


Mustafa OĞUZ İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
12°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208