Hamit Mumcu: Biz Türkiye halkları olarak bu oyunda yokuz!

Konak Kent Konseyi Başkanı ve Devrimci 78’liler Federasyonu Yürütme Kurulu Üyesi Hamit Mumcu, dün İzmir’de HDP binasına yönelen ve 1 kişinin canına mal olan saldırı sonrası bir açıklama yayımladı. Mumcu açıklamasında, ‘’ Biz Türkiye halkları olarak bu oyunda yokuz! Nefretinizi, kininizi, ayrımcı politikalarınızı gemiciklerinize yükleyip gidin. Gidin ve bir daha gelmeyin’ ifadelerini kullandı.

GENEL 18.06.2021, 13:04
Hamit Mumcu: Biz Türkiye halkları olarak bu oyunda yokuz!

Konak Kent Konseyi Başkanı ve Devrimci 78’liler Federasyonu Yürütme Kurulu Üyesi Hamit Mumcu İzmir Konak’taki HDP binasında Onur Gencer tarafından gerçekleştirilen ve Deniz Poyraz’ın ölümü ile sonuçlanan silahlı saldırı sonrası yaptığı açıklamada uygulanan nefret politikalarının İzmir’de bir can aldığını belirterek ‘’Biz Türkiye halkları olarak bu oyunda yokuz!’’ dedi.

Hamit Mumcu’nun açıklamasının tamamı şöyle;

Yıllardır uygulanan nefret politikaları İzmir'de de bir can aldı. Toplumu ayrıştıran bu anlayışın katili de yüceltmesi daha önce de karşılaştığımız senaryolarla birebir örtüşüyor. Halkların kardeşliğinden korkanlar kin ve nefretle besledikleri katillerden medet umuyor. İstiyorlar ki nefret söylemiyle yoğrulmuş bir ülkede toplumsal bilinç yerini yönlendirilebilir şiddete bıraksın. Bu şiddeti bahane edenler de korku imparatorluklarını rahatça kursunlar.

Biz Türkiye halkları olarak bu oyunda yokuz! Nefretinizi, kininizi, ayrımcı politikalarınızı gemiciklerinize yükleyip gidin. Gidin ve bir daha gelmeyin. Barış ve özgürlük içinde yaşayacağımız bir ülkeyi kurma kararlılığımız her zamankinden fazla. Asıl siz örgütlü ve kararlı bir halktan korkun! Yaşasın Halkların Kardeşliği

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
İzmir de yaşa 1 ay önce
Yaşasın halkların kardeşliği.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?