Güzelbahçeliler Kışlalı'yı unutmadı

19 yıl önce bombalı saldırı sonucu katledilen gazeteci yazar, Eski Kültür Bakanı Ahmet Taner Kışlalı ölüm yıl dönümünde Güzelbahçe’deki anıtı başında düzenlenen törenle anıldı.

GENEL 21.10.2018, 12:20
Güzelbahçeliler Kışlalı'yı unutmadı

Ahmet Taner Kışlalı Kavşağı’ndaki anıt önünde düzenlenen törene; CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Güzelbahçe Belediye Başkan Vekili Kazım Çam, belediye meclis üyeleri, CHP Güzelbahçe İlçe Yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Güzelbahçe Belediye Başkan Vekili Kazım Çam ‘‘Ahmet Taner Kışlalı, bu ülkeye karanlığı getirmek isteyen örümcek kafalı yobazlar tarafından katledilmiştir. Ahmet Taner Kışlalı gibi Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Bahriye Üçok gibi aydınlarımız da aynı yöntemle yobazlar tarafından katledilmiştir. Bu aydınlarımız, demokrasi şehitlerimiz ülkemizin bugünlerini o zamandan görerek kalemleri ve fikirleri ile duyurdular. Ama ne yazık ki karanlık güçler katil ve katillerini bulmak istemiyor. Biz Cumhuriyetçi Atatürkçüler, bu şehitlerimizi unutmayacağız, rahmetle anıyoruz, ruhları şad olsun’’ dedi. Daha sonra törene gelen kalabalık ellerindeki karanfilleri anıtın önüne bıraktı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?