Erdoğan'ın hedefinde yine Gezi eylemleri var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenen “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” programında konuştu.

GENEL 11.11.2020, 12:55 11.11.2020, 14:53
Erdoğan'ın hedefinde yine Gezi eylemleri var

2013 yılındaki Gezi eylemlerini hatırlatan Erdoğan, "Gezi olaylarında güya çevre adına sokakları yakanlar, esnafın malını yağmalayanlar, fidan dikimi seferberliğimizi kötüleme yarışına girdi. Bize çevre konusunda ders vermeye kalkanlar, bölücü örgütün çevre terörünü ağızlarına dahi almıyor" diye konuştu.

Erdoğan, "Kalbi nefretle kuruyanlara inat geçen sene diktiğimiz fidanların hemen hepsi bu yıl boy veriyor, filiz veriyor" dedi.

NE OLMUŞTU

2013 Taksim Gezi Parkı protestoları, AKP Hükûmeti'nin, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan ve sadece umumi hizmette kullanılmak koşulu ile tapuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilmiş olan Taksim Gezi Parkı'na İstanbul 6'ncı İdare Mahkemesi ve 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararı olduğu halde Topçu Kışlası'nı Taksim Yayalaştırma Projesi çerçevesinde imar izni olmadan yeniden inşa etmesini engelleme eylemi olarak başlamıştı.

Odatv.com

Yorumlar (1)
nikotin 4 ay önce
reyiz götünün gılıyık diyenler aç ve perişan
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
14°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?