Erdoğan'dan kritik karar! Sokağa çıkma yasağı süresi uzatılıyor mu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.

GENEL 13.04.2020, 18:49 14.04.2020, 08:44
Erdoğan'dan kritik karar! Sokağa çıkma yasağı süresi uzatılıyor mu?

Erdoğan açıklamasında, "Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Bu haftasonu cumartesi pazar da sokağa çıkmak yasak. Hafta sonlarında sokağa çıkma yasağını sürdürme kararı aldık. 17 Nisan 24:00'dan 19 Nisan gecesine kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.Yasağının açıklandığı ilk saatlerde kargaşanın tekrarlanmaması için gereken tedbirleri alacağız. İçişleri bakanımızın bu konudaki sorumluluğu üstelenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşılıyorum" dedi.

Yorumlar (1)
Nizamettin Aktaş 1 yıl önce
Korona salgını ilk hamlede ayrım yapmadı. Ama artık korunma olanakları,parası olanlar için tehlike değil.
Akşam eve ekmek götürme derdinde olanlar için korona ölümcüldür.
Dünya bu salgın karşısında korunması gerekenlere devlete ödedikleri vergilerin böylesi zor dönemler için olduğunu ,halkını insana yaraşır erdemle yaşamasını korumak görevleri olduğunu yaşadıkları demokrasinin ve devletin hukuku gereğini yapmak zorunda oldukları için evde kal denilenlere ücret ödeme kararı aldı.
Bizim devlet ise bizlere İBAN verdi. Bir maskeyi halen ülke vatandaşlarının yüzde birine ulaştırmış değiller.
Kapatılan hastaneleri açmıyor, boş araziye sahra hastanesi yapıyor.Hem insanlardan para topla,hemde hazır hastaneleri yıkıma bırak,milyarlarca parayı bir iki yandaşa vermek için gayret et.
Halk ölümden,birileri yanlarındaki rıza üretenleri doyurma derdinde .60 yıl darbe anayasası ile yönetilmeye reva görülen halkın payına VESAYETTEN düşen bu.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
17°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?