Down sendromlu yüzücü İrem'e hediye

İzmir'deki Nevvar Salih İşgören Vakfı, dünya rekortmeni 'özel sporcu' İrem Öztekin'i (18)  Dünya Down Sendromu Günü'nden bir gün sonra ödüllendirdi.

GENEL 23.03.2019, 13:29
Down sendromlu yüzücü İrem'e hediye

Bayraklı Belediyesi'nin 2013'te açtığı kurs ile yüzme sporu ile tanıştıktan sonra, Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası'nda başladığı madalya avcılığını sürdüren özel sporcu İrem Öztekin, aynı zamanda 50 metre ve 100 metre kelebek kategorisinde gençler dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Konak Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan down sendromlu İrem Öztekin, Nisan ayında Mersin'de yapılacak Türkiye okullar arası yüzme şampiyonasına hazırlanıyor. Özel sporcu İrem Öztekin, bursiyeri olduğu Nevvar Salih İşgören Vakfı'nca unutulmadı. Nevvar Salih İşgören Vakfı Mütevelli Heyeti adına Genel Sekreter Mahir Dinç, Okul Müdürü Ömer Edip Ocakoğlu ile birlikte 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü'nden bir gün sonra, milli sporcu İrem Öztekin'e bir hediye çantası takdim etti.

Nevvar Salih İşgören Vakfı Genel Sekreteri, Mahir Dinç, "Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendromu Yüzme Milli Takımı yüzücüsü, sadece kromozom sayısıyla değil değil, her zaman pozitif gülüşüyle hepimizden bir adım önde olan gururumuz İrem'in yanındayız. Hem vakfımız kurucusu hayırseverlerimiz adını taşıyan okulumuzda başarılı bir öğrenci hem de bursiyerimiz olarak sadece rahmetli İşgören adını değil ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil ediyor. O bir pozitif kulaç. İrem ile kromozom sayısı kadar madalya sayısına ulaştığında, çok özel bir kutlama yapma konusunda anlaştık. Bu başarıda kolaylaştırıcı olan anne Melek Öztekin ve baba Necdet Öztekin'i, antrenör Efe Karaca'yı, Okul Müdürümüz Ömer Ocakoğlu'nu ve saygıdeğer öğretmenlerimizi kutluyoruz" dedi.

Nevvar Salih İşgören Vakfı tarafından milli sporcu İrem Öztekin'e tablet bilgisayar, Türkiye İş Bankası Yayınları genişletilmiş baskı Nutuk kitabı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Türk Bayrağı olan çanta hediye edildi. DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?