Dokuz Eylül'den Büyükşehir'e yanıt: ‘Hiçbir kurumdan konaklama tesisi talebimiz olmamıştır’

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi tarafından yapılan yazılı açıklamada “Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere hiçbir kurumdan konaklama tesisi talebimiz de olmamıştır”denildi.

GENEL 02.04.2020, 14:47 02.04.2020, 15:19
Dokuz Eylül'den Büyükşehir'e yanıt: ‘Hiçbir kurumdan konaklama tesisi talebimiz olmamıştır’

İZ GAZETE –İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlık çalışanları için yurt kiralanması sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi tarafından sağlık çalışanlarının konaklama alanlarına ilişkin bir açıklama yapıldı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada “Üniversite hastanemizde sağlık hizmetlerinin sunumuna ve sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını ilişkin herhangi bir eksiklik bulunmamaktadır Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere hiçbir kurumdan konaklama tesisi talebimiz de olmamıştır” denildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi tarafından yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Bölgesel hizmet sunan Üniversite hastanemiz, insan hayatını doğrudan tehdit eden Kovid- 19 salgınına karşı her türlü hazırlığını tamamlamış olup özellikle sağlık hizmetlerinin sunumuna ve sağlık çalışanlarına yönelik tedbirleri almıştır. Sağlık çalışanlarımızın da güvenli ortamda bulunmalarına ve işlerini yönetebilme yerine yönelik her türlü destek kendi öz kaynaklarımızla verilmektedir. Pandemi polikliniklerinde her daim büyük bir özveri ile çalışan değerli sağlık personelimizin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak, Üniversite Rektörlüğümüz tarafından Hastane Başhekimliğimizce çalışmalarımıza yönelik her türlü olanak koordineli şekilde sağlanmaktadır. Bu kapsamda Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde sağlık çalışanlarımıza yönelik konaklama alanları tahsis edilmiştir Buna ek olarak üniversite Rektörlüğü tarafından Otel Dokuz Eylül tüm sağlık çalışanlarımızın konaklaması için tahsis edilmiş olup, üniversitemiz Kendi öz kaynakları ile her türlü gerektiği hizmetleri değerli sağlık çalışanlarımızın sağlamaktadır özellikle bunun altına önemli çizmek istiyoruz. Bu noktada ulusal sağlık politikalarımıza bağlı kalarak çalışmalarını yürüten üniversite hastanemizde sağlık hizmetlerinin sunumuna ve sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını ilişkin herhangi bir eksiklik bulunmamaktadır Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere hiçbir kurumdan konaklama tesisi talebimiz de olmamıştır”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?