Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan Halil Arda için kararı 'Facebook' verecek!

Gaziemir Belediye Başkanı Arda’nın yargılandığı dava ertelendi. Arda’nın Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılandığı söz konusu sosyal medya paylaşımları için Facebook’a sorulacak. 

GENEL 17.12.2020, 17:04 17.12.2020, 17:11
Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan Halil Arda için kararı 'Facebook' verecek!

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’ya “Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama, halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” sebebiyle açılan dava, bugün 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nce, 5’inci ceza mahkemesi salonunda görüldü. Pandemi fiziki koşullar nedeniyle duruşma salonuna Başkan Arda ve avukatı dışında kimse alınmadı. Arda ile birlikte adliye, CHP Gaziemir Meclis Üyeleri İbrahim Özkara, İzel Zenginobuz, İlhan Özköse, Meral yiğit, Ali Kavasu, Ali Ekber Sarıgül, Sercan Doğan, Necati Kırmaz, Nilgün Karadeniz, Yaman Emin, Ünal Işık, Lütfi Özcan, CHP Gaziemir Kadın Kolları Başkanı Neriman Balcı, CHP Gaziemir Gençlik Kolları Başkanı Baran Manav, Belediye Başkan Yardımcıları katıldı. CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın ise Kovid-19’a yakalanması nedeniyle katılamadığı fakat parti whatsapp grubuna, “Başkan Halil Arda’ya güç verin, adliyeye gidin ve yanında olun” mesajı attığı ifade edildi.

Arda’nın duruşması 6 Nisan tarihine ertelendi. Duruşmanın ardından açıklama yapan Başkan Arda, “Bir iftirayla, komployla karşı karşıyayız. Bana ait olmayan şeyleri dayattılar. Hepsini reddediyorum. Ben siyasette nezaket dilini benimsemiş birisiyim. Dolayısıyla ifademizi verdik. Davamız Nisan’ın 6’sına ertelendi. Delil toplayacaklar. Ben suçlamaları kabul etmedim, benim kabul etmediğim bir şey, emniyetçe de zaten tespit edilmiş durumda, aynı ifadeleri tekrarladım” diye konuştu. Başkan Arda’nın avukatı ise, “Paylaşımları asla kabul etmiyoruz. Siyasi bir komplo olduğunu düşünüyoruz. Hakim de bu nedenle Facebook Genel Merkezi’ne yazarak, araştırma yapılmasını talep etti. Bu paylaşım, başkan tarafından mı yapıldı, başkaları tarafından düzmece olarak mı hazırlandı, araştırılması istenildi. Gelecek cevaba göre yargılama devam edecek. Biz bunun sorulmasına muvafakat ettik.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?