Çifte akademik açılış

Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği'ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için ortak akademik yıl açılış töreni düzenlendi.

GENEL 14.10.2016, 14:25 14.10.2016, 14:25
Çifte akademik açılış

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doç. Dr. Nejat Aksu Konferans Salonu'nda düzenlenen açılış törenine İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Enver Yalnız, birliğe bağlı Hastane Yöneticileri, Klinik Sorumlu Hekimleri, Eğitim Görevlileri, Uzman ve Asistan doktorlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, İzmir Kuzey'de var olan iki eğitim araştırma hastanesinin hem yoğun tıbbi hizmetlerini hem de eğitim faaliyetlerini yerine getirdiğini belirterek personel gücü ve alt yapıda iyi olan bu hastanelerin teknolojinin de gerisinde kalmamaları için çalıştıklarını vurguladı. 2016 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin entegre edilmesi, Bornova Ek Bina yanındaki 11 dönüm arazinin Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bir arazisi olarak tescil edilmesi gibi gelişmelerin altını çizdi. Erbaycu, "Bu güzel gelişmelerin yanında çok önemli bir diğer konuda kurumlarımızda çalışanların eğitimleri. Bu nedenle 2016-2017 Akademik Yıl Açılışı'nın hayırlı olmasını ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum" dedi.
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 2015 yılı bilimsel performans değerlendirme sunumu yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Önder Kalender, hastanenin ve kliniklerin karşılaştırmalı olarak yıllara göre değişen bilimsel performansına yönelik olarak makale, bildiri, kitap ve atıf sayıları hakkında bilgi verdi. Akademik yılın ilk dersini ise "İlk 1000 Günümüzün Önemi Ve Doğruları: Sağlığımızın Temel Taşları" başlığı altında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Raşit Vural Yağcı tarafından verildi. Yağcı, ilk 1000 günlerinde bebeklerin fiziksel, zeka, ruhsal gelişimlerinin çok hızlı olduğunu bundan dolayı yenidoğan bebeklerin sağlıklı bir bebeklik, çocukluk geçirebilmeleri için bu günlerin önemsenmesi gerektiğini belirterek, annenin doğru ve sağlıklı beslenmesine ve anne sütünün önemine dikkat çekti.
Tören İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç Dr. Ahmet Emin Erbaycu'nun Prof. Dr. Raşit Vural Yağcı'ya teşekkür belgesi takdim etmesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?