Cemil Tugay'dan sert çıkış: 'Hiç kimsenin hakkı yok'

Geçtiğimiz günlerde Mavişehir bölgesinde bulunan Rekreasyon Alanı ve Açık Spor Tesis Alanı’nın satışı yapıldı. O gün bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı.

GENEL 11.07.2020, 11:05
Cemil Tugay'dan sert çıkış: 'Hiç kimsenin hakkı yok'

İZ GAZETE- Geçtiğimiz günlerde, Karşıyaka ilçesinde bulunan arazi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satışa çıkarılmış, Ankara’da düzenlenen müzayede Rekreasyon alanı 51 milyon 900 bin TL’ye, spor tesis alanının ise vadeli olarak 60 milyon karşılığında satışı yapılmıştı. İhale bitimi Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, gazetemize verdiği açıklamada, mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade etmiş, her türlü hukuki yola başvuracaklarını eklemişti.

Cemil Tugay, bugün sosyal medya hesabı üzerinden konuya yönelik, "TOKİ Halk’a ait alanları sattı derken, Nereyi sattılar? diye soran vatandaşlarımız var. İşte bu fotoğraflarda gördüğünüz alanı sattılar.

Bu satış kabul edilemez. Hiç kimsenin burayı kendi özel mülkiyetine geçirme ve hatta daha ileri giderek buraya konutlar, malikaneler yapma hakkı yoktur. Buna sonuna kadar karşı duracağız" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?