Bin fidanlık Sevgi Çemberi

Üyelerinin çoğunluğu Rotaryen eşleri oluşan Ege Inner Wheel (Sevgi Çemberi) Kulübü, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak Torbalı-Taşkesik ağaçlandırma sahasında bin fidanlık koru oluşturdu.

GENEL 04.06.2016, 11:26 04.06.2016, 11:27
Bin fidanlık Sevgi Çemberi

Törende konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, “Bu yaptığınız çalışma İle sadece fidan dikimi değil bir misyon üstlenmiş oldunuz. Siz üyeleriniz ve tabiki ailelerinizle ormanın önemini ve korunması gerektiğini, eğer ağaç, orman olmazsa bizim olmayacağımızı etrafınıza da yaymış oluyorsunuz" diye konuştu.

Ege Inner Wheel 2015-2016 dönemi Başkanı İclal Kardıçalı ise, “Dönem içinde kadınlara ve çocuklara yönelik çok çeşitli faaliyetler,sosyal etkinlikler yapıyoruz. Hem kulübümüzün adını yaşatacak, hem de tabi doğaya, yeşile, çevreye katkısı olabilecek ne yapabiliriz diye düşündük ve bin fidanlık koru oluşturduk. Çocuklarımıza, torunlarımıza verilebilecek en güzel miras. O yüzden çok mutlu ve gururluyuz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, Ege Inner Wheel 2015-2016 dönemi Başkanı İclal Kardıçalı'ya günün anısına plaket takdim etti. Ardından son fidan toprakla buluştu, can suyu verildi.İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
30°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?