Belediye Başkanları personelleriyle bayramlaştı

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte Belediye Başkanları, personelleriyle bayramlaştı.

GENEL 10.08.2019, 10:10 10.08.2019, 16:44
Belediye Başkanları personelleriyle bayramlaştı

 Kurban Bayramı öncesi Belediye Başkanları, belediye personelleri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

SANDAL, BELEDİYE PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende çalışanlarla bir araya gelerek, bayramlarını kutladı. "Seçim dönemi ne söylediysek, tüm sözlerimizin arkasındayız" diyerek, ilçenin sorunlarının çözümü için gerekli tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden  Sandal, coşkuyla gerçekleşen törende Bayraklı'daki çalışma huzurunu üst seviyelere taşıyacaklarını söyledi.

Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Spor Salonu'nda düzenlenen kutlama etkinliğine Başkan Sandal'ın yanı sıra CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, İyi Parti Bayraklı İlçe Başkanı Erdinç Çobanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye personeli katıldı. Canlı müzik eşliğinde eğlenen personel daha sonra Başkan Sandal ile birlikte halaylar çekti. Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları topluluğu zeybek ekibinin gösterisi de etkinliğe renk kattı.

'SÖZLERİMİZİN ARKASINDAYIZ'

"Seçim döneminde verdiğimiz tüm vaatlerin arkasındayız ve tek tek yerine getireceğiz" sözleriyle konuşmasına başlayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Kimseyi ötekileştirmeyeceğimizi ve yaptığımız işe siyaseti bulaştırmayacağımızı söyledik. Bu sözlerimizin arkasındayız. Tabi ki ben Cumhuriyet Halk Parti'liyim. Ve ben bir belediye başkanı olarak rozetini çıkaran da bir belediye başkanı değilim. Sadece hizmette tüm vatandaşlarımıza eşit, adil hizmet götürmek adına ben bu görevi üstlendim. Beni var eden ve buraya taşıyan değer ilke ve değerlerine inandığım Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Bugün de tüm yurttaşlarımıza eşit hizmet götürüyorsak, bunun da teminatı Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Kentimizin çok ciddi sıkıntıları var. Bu sorunların neler olduğunu arkadaşlarımızla birlikte tespit edip, çözümüyle ilgili tüm gayreti gösteriyoruz" dedi.

'ÇALIŞMA HUZURU DAHA DA ARTACAK' 

Sandal, "İşçilerimizin ve memurlarımızın birlikte olması, emeklerinden kaynaklı güçlerini bir arada tutmaları bizi mutlu eder. Çünkü biz sendikal mücadeleye inanan bir siyasal örgütten geliyoruz. Biz kimsenin ekmeğiyle oynamadık, işiyle, aşıyla oynamadık. Söz verdiğimiz gibi o ekmeği büyütmeye geldik. Bunun ilk örneğini memur arkadaşlarımızla verdik. İşçi arkadaşlarımızın da hak ettikleri değeri alacaklarından kimsenin şüphesi olmasın. İşini doğru ve hakkıyla yapan her arkadaşın önünde saygıyla eğiliriz ve bu arkadaşların karşılaşabilecekleri hiçbir sorun da yok. O yüzden sendikalarımızla birlikte Bayraklı'daki bu çalışma huzurunu daha üst seviyeye çıkaracağız. Bayramın hepimize sağlık, mutluluk, huzur getirmesini diliyorum. Tüm çalışanlarımızın, tüm Bayraklılı yurttaşlarımızın, herkesin ağız tadıyla bir bayram geçirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

GÜZELBAHÇE'DE ERKEN BAYRAMLAŞMA

Kurban Bayramı nedeniyle Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce personel ve vatandaşların bayramını kutladı. Güzelbahçe Belediye Bahçesi’nde gerçekleşen bayramlaşmaya CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, Belediye-İş Sendikası 4’Nolu Şube Başkanı Ayhan Doğan ve Başkan Yardımcısı Hamit Laçinoğlu, Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Cem Koç, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar ve belediye personelleri katıldı.

Güzel bir bayram olmasını dileyen İnce ‘‘Kurban Bayramı birliğin, beraberliğin toplumun birlikte olduğu bir bayram. Bayramlar bolluğun bereketin paylaşımın en güzel örneklerinin yaşandığı anlardır. 5 günlük bir bayram tatli olacak. Memurlarımız, işçilerimiz ailelerinin yanına gidecek. Çocuklarıyla özlem giderecekler. Ailelerinize zaman ayırın, büyüklerinizi ziyaret edin ve çocuklarınızla vekit geçirin. Paylaşmanın, dayanışmanın en çok ihtiyaç duyulduğu günlerden geçildiğini ve bayramların bu birliktelikleri sağlamada büyük fırsat olduğunu unutmamak gerek. Barış içinde, birlik içinde çalışacağız, halkımızın isteklerini yerine getireceğiz. Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe ve dostça kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, örf, adet, gelenek ve inançların uygulandığı bir toplumda millet olma bilincinin şekillendiği, doruğa çıktığı özel günlerdir. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı kutluyor, sevgi, barış ve dostluk içinde sağlıklı nice bayramlar geçirmenizi diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

İnce, Mecli üyelerini de yanına alarak vatandaşlarla ve personelle bayramlaşıp bardacık dağıttı.

İDUĞ, MESAİ ARKADAŞLARIYLA BAYRAMLAŞTI

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Kurban Bayramı öncesinde mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Belediye çalışanlarıyla önce Temizlik İşleri, ardından Fen İşleri Şantiyesi ve Büyük Park’taki Kültür Merkezi’nde biraraya gelen Başkan İduğ, tüm personelin tek tek elini sıktı.  İduğ’a Bayramlaşma törenlerinde, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Disk Genel İş Sendikası İzmir 7 Nolu Şube Başkanı Özgür Genç ile Belediye İş 6 Nolu Şube Başkanı Veysel Aygiray eşlik etti.

'BORNOVA'YI BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ'

2.040 kişiyle bayramlaşmanın kendisi için büyük onur olduğunu söyleyen Mustafa İduğ, “Bornova Belediyesi’ni çok daha fazla büyütüp, iyi işler yapacağız. Çünkü ilçemizin büyümeye ihtiyacı var. Nüfus 500 bin ama günlük 1 milyon insan yaşıyor. Bütün planlama hesaplarını buna göre yapmak lazım. Bunları yapabilmek için de elbette sizlere ihtiyacımız var. Sizlerin de verimli olmanız için iyi koşullarda çalışmanız gerekiyor.  Göreve seçildiğimiz andan itibaren tüm personelin maaşlarıyla ilgili iyileştirmeleri yaptık. Başta temizlik işleri olmak üzere fiziki çalışma şartlarının düzeltilmesi gereken yerler var. Sıra buralarda” diye konuştu.

Büyümenin sadece para ve projelerle olamayacağını vurgulayan Mustafa İduğ, “Çözmemiz gereken sorunlar ve halkımızın beklentilerini var. Bunlara ancak sizlerle karşılık verebiliriz. Çok yetenekli arkadaşlarla çalıştığımımızı düşünüyorum. Bu yetenekleri öne çıkarmak için eğitimler düzenleyeceğiz. Bu eğitimlerden çok keyif alacaksınız. Çünkü insan öğrendikçe, paylaştıkça daha mutlu olur” dedi.

SENDİKA TEMSİLCİLERİNE ÖVGÜ

Disk Genel İş Sendikası İzmir 7 Nolu Şube Başkanı Özgür Genç, Dr. Mustafa İduğ’un göreve gelir gelmez sendikalarını ve şantiyeleri ziyaret etmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Bornova Belediyesi yaptığımız toplu iş sözleşmesi ile kadın dostu bir belediye olduğunu kanıtladı. Türkiye’de ilk kez kadın işçiye ayda bir gün kendi belirleyecekleri günde yasal ücretli izin verildi. Ardından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde resmi izinli sayıldılar. Doğum yapan kadın işçiye yasadan kaynaklanan toplam izinlerin üzerine 8 haftalık yasal izin verildi. Burada insiyatif gösteren tüm belediye çalışanlarına öncelikle teşekkür ediyorum. Daha eşit, özgür, adil bir ülkeyi birlikte inşa edebileceğimiz mutlu yarınlar ve iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Belediye İş 6 Nolu Şube Başkanı Veysel Aygiray, imzaladıkları toplu sözleşmeleri hatırlatarak şöyle konuştu: Belediye başkanımız hep emekten, emekçiden yana hareket etti. Böyle olduğu sürece hep yanında alacağız. Emekçi arkadaşlarımıza bu imkanı Mustafa İduğ’a ve ekibine çok teşekkür ederim. Kurban Bayramı’nı en sağlıklı şekilde, huzur içinde geçirmenizi diliyorum.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ'NDE BAYRAM ÇOŞKUSU

 Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Kurban Bayramı öncesinde belediye birimlerini gezerek çalışanlarla tek tek bayramlaştı.

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak konuşmaya başlayan Cemil Tugay, “Bugün burada toplanmamız, bu birlik ve beraberliği sağlayabilmemiz, hepimiz için çok güzel bir şey. Tüm emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye olarak hizmet vermek zor ve cefalı bir iştir. İnsanları memnun etmek bazen zor olabiliyor. Görevinizi bu zor şartlar altında en iyi şekilde yapmaya çalıştığınızı biliyorum. Daha iyisini beraber başaracağımıza söz veriyorum” diye konuştu. 

'3 BİN LİRANIN ALTINDA MAAŞ OLMAYACAK'

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen  Tugay, şöyle devam etti: “Personel A.Ş için Haziran 2020’ye kadar iyi bir toplu iş sözleşmesi imzalamak için fikren bir anlaşmaya varıldı, önümüzdeki hafta da anlaşmanın tamamlanacağını umuyorum. Sonrasında hiçbir çalışanımızın maaşı 3 bin liranın altında olmayacak. Buradan ilan ediyorum; Karşıyaka Belediyesi’nde işçi olarak çalışıp 3 bin liranın altında maaş alan varsa bu toplu iş sözleşmesinden sonra gelip benimle görüşebilir. Onun maaşını yükseltmek için ne yapmamız gerekiyorsa yaparız. Ama ben görev sürem içinde en yakın zamanda Karşıyaka Belediyesi personelini, İzmir’de en yüksek ücreti alan belediye çalışanları yapacağım. Bu benim size sözüm olsun. Sizden de ricam yardım edin, belediyemizi gerek iç huzuruyla, gerekse verdiği hizmetin kalitesiyle en iyi belediye haline getirelim. Hepinizin ve ailelerinizin bayramlarını kutluyorum. İyi ki varsınız.”

ÇALKAYA'DAN PERSONELE BAYRAM TEŞEKKÜRÜ

Kurban Bayramı öncesinde belediye personeli ile bir araya gelen Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, personeline özverili çalışmasından dolayı teşekkür etti. Sendika Başkanları da işçi ve memur haklarını koruduğu Çalkaya’ya teşekkür etti.

Balçova Belediyesi’nde her bayram öncesi gelenek hale gelen bayramlaşma törenine Belediye Meclis Üyeleri, Sendika Başkan ve Yöneticileri ve belediye personeli katıldı. Yüz günü geride bıraktıklarını ifade eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Bu süre içinde yaptığınız özverili çalışmalar nedeniyle hepinize çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan çok güzel geri dönüşler alıyorum. Güler yüzlü hizmet anlayışımız vatandaşlarımız arasında çok takdir topluyor. Bu olumlu geri dönüşler doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Bizlerde yönetim olarak sizlerin haklarını sonuna kadar koruyacağız. Personeline borcu olamayan bir belediye devraldım. Bunun böyle sürmesi için bende var gücümle çalışacağım. Ancak sizlerin de harcamalarınızda dikkatli davranmanızı istiyorum” diye konuştu. Bayramlaşmada birer konuşma yapan Belediye-İş 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan ve Tüm-Yerel-Sen 2 No’lu Şube Temsilcisi Ahmet Sebilci ise işçi ve memurların haklarını koruduğu ve maaşların düzenli ödendiği için Başkan Fatma Çalkaya’ya teşekkür ederek çiçek verdi.

FOÇA PROTOKOLÜ, ARİFE GÜNÜ BAYRAMLAŞTI

Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde halk ve kamu görevlileri bayramlaştı.

Bayram kutlama programına; Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral İbrahim Özdem KoçerFoça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, protokol üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’ndeki bayramlaşmanın ardından; Reha Midilli Necla Ana Yaşlılar Evi, Açık Ceza İnfaz Kurumu ve şehit ailelerinin evleri ziyaret edildi. Protokol üyeleri, ziyaretleri arasında Foça-İzmir Karayolunda trafik kontrolleri yapan emniyet güçlerinin bayramını da kutladı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Ramazan Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında; ‘‘Hepimize bolluk, neşe ve huzur getirmesi dileklerimle Kurban Bayramımız kutlu olsun.’’dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
17°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 29 57
3. Adana Demirspor 29 55
4. Altay 29 53
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Ümraniye 29 41
9. Tuzlaspor 29 41
10. Bursaspor 29 40
11. Bandırmaspor 29 39
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 29 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 29 22
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 29 47
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 31 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 29 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?