Başkan Soyer’den aşı açıklaması: Aşımı yaptıracağım!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs aşısını yaptıracağını açıkladı. Soyer, "Bilimin ışığını izleyeceğim. Sıram geldiğinde Covid-19 aşımı yaptıracağım" dedi.

GENEL 20.12.2020, 20:11
Başkan Soyer’den aşı açıklaması: Aşımı yaptıracağım!

İZ GAZETE-  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs’ün önlenmesindeki en etkili yol olan aşıyı yaptıracağını söyledi. Aşılama çalışması sırasında hastaneler ve aile sağlığı merkezlerinin yükünü azaltmak için Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Soyer, spor salonları, buz pisti, ve Fuar İzmir’in yanı sıra gezici aşı ekipleri oluşturabileceklerini bildirdi.

Başkan Soyer’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

Değerli İzmirliler;

Bilim insanları, Covid-19’un önlenmesinde en akılcı ve etkin yaklaşımın “güvenli” ve “etkinliği” kanıtlanmış aşı olduğunda birleşiyor. İzmir'de küresel salgın başlar başlamaz kurduğumuz Bilim Kurulumuz da bu görüşte. Ben de bilimin ışığını izleyeceğim. Sıram geldiğinde Covid-19 aşımı yaptıracağım. Hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezlerinin artan yükünü azaltmak için aşı organizasyonunda İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak Sağlık Bakanlığımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Spor salonlarımız, buz pisti, Fuar İzmir’in yanı sıra halkımızın kolay ulaşacağı meydanlara aşı modülleri kurup, gezici aşı ekipleri oluşturabiliriz. Fotoğrafta yurtdışı örneğini gördüğünüz aşı merkezleri için Büyükşehir Belediyemiz tüm kurumsal kapasitesi ile göreve hazırdır. Bu mücadeleyi de güç birliğiyle kazanacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?