Başkan Anık taksicilere maske ve eldiven dağıttı

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, araçların dezenfeksiyonundan sonra Kızılay Konak Şubesi işbirliğiyle bu kez taksicilere maske ve eldiven dağıttı. Başkan Celil Anık, hem yolcuların hem de esnafın sağlığı için tüm önlemlerin alındığını açıkladı, “Taksilere gönül rahatlığıyla binilebilir” dedi

GENEL 01.04.2020, 11:55
Başkan Anık taksicilere maske ve eldiven dağıttı

İzmir’de koronavirüs riskine karşı taksilere yönelik seferberlik aralıksız sürüyor... Salgın ülkemizde görülmeden önce hazırlıklara başlayan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ilk etapta taksilerin dezenfeksiyon işlemini başlattı. Araçlar uzun süre etkili özel kimyasallarla ilaçlandı. Bu çalışmalara İzmir Büyükşehir Belediyesi ile bazı ilçe belediyeleri de destek verdi, taksilerin yanı sıra duraklar da dezenfekte edildi. Kızılay Konak Şubesi işbirliğiyle bu kez de taksici esnafına maske ve eldiven dağıtıldı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Celil Anık, hem yolcuların hem de şoförlerin sağlığını koruyacak tüm önlemleri aldıklarını açıkladı. Anık, esnafa destek olan kurumlara minnettar olduklarını dile getirdi, şunları söyledi:

Gün dayanışma günü

“Mesleğimiz gereği bu zor günlerde bile tıpkı sağlık ve emniyet çalışanları gibi günün 24 saati kesintisiz hizmet sunuyoruz. Bunu yaparken taksi yolcularının ve çalışanlarımızın sağlığını düşünüyor, gerekli tedbirleri uyguluyoruz. İzmirliler taksilerini gönül rahatlığıyla kullanabilirler.”

Kızılay Konak Şubesi Başkanı Ömür Şanlı da her zaman taksici esnafının yanında olduklarını ifade etti, “Elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz. Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
28°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?