Baro'dan flaş ÇHD açıklaması: Meslektaşlarımızın haklarını savunacağız

İzmir Barosu yazılı olarak yaptığı açıklamada, Çağdaş Hukukçular Derneği avukatlarına yapılan baskılarla ilgili 'meslektaşlarımızın haklarına en ufak bir halel gelmemesi için çalıştık.' değerlendirmesinde bulundu.

GENEL 31.10.2017, 13:18
Baro'dan flaş ÇHD açıklaması: Meslektaşlarımızın haklarını savunacağız

İZ GAZETE - İzmir Barosu'nun yaptığı açıklamada Baro'ya yöneltilen İzmir Barosu gözaltına alınan meslektaşlarıyla ilgilenmiyor” iddialarına cevap verildi. Yazılı olarak yapılan açıklamada kamuoyunda böyle bir algı yaratılmaya çalışıldığına dikkat çekildi ve 'Baro Başkanımız Av. Aydın Özcan tarafından meslektaşlarımızın gözaltı sürecinin kısaltılması ve bir an önce ifade alınması hususunda İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ziyaret edilerek bizzat görüşülmüş, İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, Baro Genel Sekreteri Av. İlke Erol ve CMK Servisi Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Av. Betül Harmanşah ifade ve sorgu aşamasında adliyeyi ziyaret etmişler ve meslektaşlarımızın savunmanlarından bilgi almışlar, ifade alma sürecinde gözaltındaki meslektaşlarımızın savunmanlığını üstlenen meslektaşlarımızın sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlamak üzere Baromuzca gerekli tedbirleri alınmıştır.' ifadelerine yer verildi.

'Meslektaşlarımızın haklarına en ufak bir halel gelmemesi için çalıştık. Ne yazık ki yaptıklarımızı dile getirmek bile bize zul gelirken, bazılarının vicdan sınırlarını zorlayan eleştirilerine yanıt verme zorunluluğu doğmuştur.' denilen açıklamada bağımsız yargı, hukukun üstünlüğü ve meslektaşlarının hakları için mücadeleden vazgeçilmeyeceği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?