Avukatlar, istismara karşı yola çıktı

İzmir Barosunun gönüllü avukatları, istismara karşı çocukları bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Avukatlar, aldıkları eğitimlerin ardından, çocuk ve gençlik merkezlerinde çocuklarla buluşacak.

GENEL 13.11.2019, 11:12 13.11.2019, 11:44
Avukatlar, istismara karşı yola çıktı

GÜLSEN CANDEMİR - Her türlü istismara karşı mücadele eden İzmir Barosu, çocukları bu konuda bilinçlendirmek için her alanı verimli kullanmaya çalışıyor. Baro avukatları, Çocuk ve Gençlik Merkezleri’ndeki eğitimlerin ardından yerel yönetimlere ait merkezlerde çocuklarla çalışmaya başlayacak. İzmir Barosu’nun BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 30. yılı nedeniyle yapılan Çocuk Hakları Eğitimleri devam ediyor. İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nde gönüllü olarak görev alan avukatlara yönelik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Hakları Birimi tarafından “Çocuk hakları ve çocuk katılımı eğitimi” düzenledi.
 

İLK EĞİTİMLER HAFTAYA

Yapılan bu son eğitim çalışması ile İzmir Barosu bünyesinde Çocuk Hakları Merkezi’nde çalışmalar yapan ve eğitici eğitimi ile çocuk hakları ve çocuk katılımı eğitimi alan gönüllü avukatlar, okullarda verilen eğitimlerin yanında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezlerinde de çocuk hakları eğitimlerine başlayacaklar. İlk eğitimler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin kabulünün 30. Yılında 20 Kasım Haftası etkinlikleri kapsamında 19 ve 22 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?