Aliağa'da yarım ton deniz patlıcanı ele geçirildi

İZMİR'in Aliağa İlçesi'nde, yarım ton deniz patlıcanı ile yakalanan 3 kişiye 1115'er lira idari para cezası kesildi. Ele geçirilen deniz patlıcanları denize dökülerek tekrar doğal ortamlarını bırakıldı.

GENEL 27.01.2016, 21:27 28.01.2016, 10:56
Aliağa'da yarım ton deniz patlıcanı ele geçirildi

Bir ihbarı değerlendiren Aliağa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, Güzelhisar Nehri'nin dinize döküldüğü mevkide yasak olmasına rağmen balıkçılar tarafından deniz patlıcanı toplandığını belirledi. Bunun üzerine bölgeye giden ekipler, canlı kalmaları için hazırlanan bir düzenek içinde toplam 500 kilogram deniz patlıcanı ele geçirildi. Herbiri 10 ile 25 santimetre boyundaki deniz patlıcanlarına el konuldu. Deniz patlıcanlarını topladıkları belirlenen 3 balıkçı hakkında ise tutanak tutulup, 1115'er lira idari para cezası kesildi. Ele geçirilen deniz patlıcanları çuvallara doldurulup, kamyonetle Aliağa'daki başka bir sahile götürülüp, denize dökülerek tekrar doğal ortamlarına bırakıldı.


Avlanması yasak olan denizpatlıcanlarının Tayvan, Singapur, Hong Kong, Çin ve Kore gibi uzak doğu ülkelerine ihraç edildiği, kozmetik ve ilaç sanayinde kullanıldığı öğrenildi.

 

 

Yorumlar (2)
ŞENGÜL CELAYİR 3 yıl önce
KALEMİNE YÜREĞİNE SAĞLIK NE GÜZEL ANLATMIŞSIN YAŞANANLARI SENİN GİBİ AKILLI CESUR YAZARLARA ÇOK İHTİYACI VAR MEMLEKETİMİN. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN ÜLKEMİZİ KÖTÜLERDEN BÖLMEK İSTEYENLERDEN KORUSUN.BİRLİK BERABERLİK ZAMANI DOSTLAR
Gulfidan 3 yıl önce
Acıyla öfkeyle ve utanarak çok doğru..
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?