Aliağa'da köylüler direnişe başladı

Aliağa Belediyesi’nin Çaltılıdere’deki 597 dönümlük araziyi 2017 yılının Ağustos ayında satmasının ardından geçtiğimiz günlerde meclisten çıkan yetki kararı ilçede krize neden olmuştu. Geçtiğimiz Ocak ayında tapu devri gerçekleşen ve 15 Milyon liraya satılan arazi ardından yeni bir satışın gerçekleştireceği ve köyün içinden yol geçirilecek köydeki evlerin yıkılacağının duyulması üzerine köylüler direnişe başladı.

GENEL 18.05.2018, 12:53 18.05.2018, 12:59
Aliağa'da köylüler direnişe başladı

ÜRGEN TEPE/ İZ GAZETE- Aliağa Belediyesi Çaltılıdere köyünde 15 milyon liralık satışın ardından yeni bir satışa daha önümüzdeki günlerde imza atacak. Öte yandan  köyün sonunda bulunan bir parselde hafriyat çalışması yapan belediyenin  hafriyat  çalışmasını neden yaptığı bilinmiyor.

Gazetemize konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz " Çaltıdere köylüleri, köyden belediyeye geçen arazilerinin belediye başkanı tarafından satılmasına itiraz ediyorlar. Buna isyan ediyorlar. Arazilerimizi satma diyorlar. Biliyorsunuz belediye daha önce Çaltıdere'deki arazilerin bir kısmını satmıştı.Şimdi geri kalan kısmını satmak için bir hazırlık içinde, bu konuda AKP ve MHP ortak hareket ediyorlar. Şatış önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Çaltılıdere köylüleri belediyeye arazilerimizi satma diyor. Bunun yanı sıra Çaltılıdere Köyü'nün son evlerinin bulunduğu  büyük bir parselde bir hafriyat çalışması var. neden bu parseli kazdığı bilinmiyor. Yine bu parsele ulaşmak için geniş bir yol geçirmek istiyor. Bunun içinde köyün içindeki evleri yıkmak gündemdeymiş. Hem bu yıkıma hem de hafriyat çalışmalarına itiraz ediyor " dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
32°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?