Ali Erbaş'ın kılıcı bayram namazında da ortaya çıktı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'daki ilk cuma hutbesini okurken minbere elinde kılıçla çıkması tartışmalara neden olmuştu. Kurban Bayramı hutbesini okuyan Erbaş yine elinde kılıçla minbere çıktı.

GENEL 31.07.2020, 09:26
Ali Erbaş'ın kılıcı bayram namazında da ortaya çıktı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'daki cuma hutbesine kılıç geleneğiyle çıkmıştı. Minbere çıkan Erbaş'ın elinde kılıç olması dikkat çekerken, kılıcın ne anlama geldiğine ilişkin tartışmalar da devam ediyor.

Erbaş'ın kılıçla çıkmasını değerlendiren tarihçi Prof. Dr. Hakkı Uyar, "Cumhuriyetin kurucu kültürüyle bu kadar ters düşmemek, bu kadar çatışmamak gerekiyor diye düşünüyorum” değerlendirmesinde bulunurken, "Erbaş kılıçla çıkarak aslında bize 'fetih geleneği bitmedi' mesajı veriyor" dedi.

ERBAŞ BAYRAM NAMAZI'NDA DA KILICI BIRAKMADI

Ayasofya'da, 86 yıl sonra ilk Kurban Bayramı hutbesini okuyan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yine elinde kılıçla minbere çıkması dikkat çekti. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bayram hutbesinde "Sizleri bayram süresince kurban kesiminde, ziyaretleşmede, bilhassa trafikte anlayışlı ve sabırlı olmaya davet ediyorum.

Yüce Rabbimiz, bizleri her türlü kaza ve beladan muhafaza buyursun. Salgın hastalıklardan, savaş ve acılardan halâs eylesin.

Nice bereketli bayramlarda buluştursun. Allah’ın selamı, rahmeti, ikram ve inayeti üzerimize olsun" ifadesine de yer verdi.

Ayasofya'da bayram namazı kılanlar arasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop da vardı. (Cumhuriyet)

Yorumlar (1)
yaşar tütüncü 11 ay önce
15 temmuzda camilerde sela verildikten sonra anladımki bunlar Allah için namaz kılmıyorlar.ve öbür dünya için inançları,Allah korkuları yok.tek hedefleri kişileri kandırıp kendi rahat yaşamlarını devam etmesi.insanlar geçinebilmek için çalışırken devlet senin yaptıgın işin karşılıgı ücreti bu kadar asgari ücret alıcaksın,yol ücretini,ev kirasını,elektrik parasını bu ücretten ödeyeceksin diyor.günde 1 saat çalışan cami işçisi 4 bin tl alıyor,yol ücreti yok,kira ödemiyor,işten kovulma sıkıntısı hiç yok,bu nasıl bir din.kime hizmet ediyor bu din asalak besleme dinimi.hep istiyorlar bir günde beni Allah doyurdu,başka kulda yesin diyen imam görmedim.
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?