AKP Konak Meydanı'nda iftar verdi

AKP Konak İlçe Başkanlığı, kentin simgesi olan Tarihi Saat Kulesi'nin altında iftar verdi. İftara yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı. Semazenler gösteri yaptı, Ömer Faruk Özcan ilahi söyledi.

GENEL 28.06.2016, 11:56 28.06.2016, 13:08
AKP Konak Meydanı'nda iftar verdi

İzmir'de kentin en merkezi yeri Konak Meydanı'nda Tarihi Saat Kulesi'nin altında iftar veren AKP Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, önce izin konusunda sıkıntı yaşayacağını düşündüğünü ancak, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün Güvenlik Şube birimine dilekçe ile başvurusuna olmulu yanıt geldiğini aktırdı. İftara şehit aileleleri, gazilerin yanı sıra yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı.

Konak Meydanı, parti bayraklarıyla donatıldı. Semazenler gösteri yaptı, Ömer Faruk Özcan ilahi söyledi. Yıldırım, yemek dağıttı, katılımın tahminin üzerinde olması nedeniyle köpük tabaklarda yemek dağıtıldı. 

Yıldırım, iftardan sonra yaptığı konuşmada, birlik beraberlik mesajı vererek, şöyle dedi: "İzmirli bu tabloyu özlemiş. Konak Meydanı'nda iftar yapmayı çok özlemiş 2019 seçimlerinde yerel yönetimleri devraldığımızda Konak Meydanı'nda Razaman ayı boyunca halka açık herkesin katılacağı toplu iftar programları yapacağız. Bunu İzmirli'nin çok benimsediği ve istediğini dünkü kalabalıktan anladık." 

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?