AÇEV ve Generali Sigorta “Aile Eğitimleri” için el ele verdi

26 yıldır ihtiyaç sahibi çocukları ve anne babalarını eğitim yoluyla destekleyen AÇEV ve 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye'nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta el ele vererek “Aile Eğitimleri Projesi”ni hayata geçirdi.

GENEL 24.02.2020, 16:47 24.02.2020, 19:38
AÇEV ve Generali Sigorta “Aile Eğitimleri” için el ele verdi

Proje, anne ve babaları ebeveynlik rollerinde desteklemeyi, onları çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmeyi ve çocuklarıyla iletişimlerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

PROJE, İSTANBUL VE İZMİR'İN İHTİYAÇ SAHİBİ BÖLGELERİNE ULAŞACAK

Generali Sigorta’nın desteklediği ve erken yaşlardan itibaren çocuğun ebeveynleri ile kurduğu ilişkinin kritik bir önem taşıdığı gerçeğinden hareketle oluşturulan proje kapsamında, İstanbul ve İzmir’in ihtiyaç sahibi bölgelerinde AÇEV’in Anne Destek Programı ve Baba Destek Programı uygulanıyor. Projenin 2019 yılı eğitim uygulamaları dahilinde açılan 64 grupla toplamda 585 babaya ve 328 anneye ulaşılırken, 2020’de ise 455 annenin ve 375 babanın daha ebeveynlik becerilerinin desteklenmesi hedefleniyor.

GENERALİ SİGORTA GÖNÜLLÜLERİ PROJEYE DESTEK VERİYOR

AÇEV’in gönüllü eğitimci kadrosu tarafından uygulanan programlarla, çocuklarını özgüven ve umutla büyüten annelerin ve çocuklarının bakım ve gelişiminde sorumluluk alan babaların sayısının artması amaçlanırken, Generali Sigorta gönüllüleri de farkındalık ve kaynak geliştirme faaliyetleriyle projeye destek veriyor.

AÇEV HAKKINDA

AÇEV 1993 yılında kuruluşundan bu yana, erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması için çalışıyor. Ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anne babalar ve genç kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. Erken çocukluğun gelişimsel olarak yaşamın en kritik dönemi olduğuna dair bulgulardan hareket eden AÇEV, bu döneme yönelik müdahaleler ve savunu faaliyetleri üzerinden fırsat eşitliği sağlamak üzere yürüttüğü çalışmalarını sürekli olarak araştırmalarla destekliyor. Uygulamalarında “ekolojik” yaklaşımı temel alarak, gelişen bireyin çevresini de eğitmek yoluyla gelişime katkıda bulunmayı hedefleyen programlar üretiyor. Okul öncesi yaş çocuğunu ve yakın çevresini güçlendirme amacıyla yola çıkan AÇEV, anne eğitimlerinin yanı sıra, baba eğitimleri, okul öncesi eğitimler, kadın okuryazarlığı, kadınların güçlenmesi gibi birçok alanda faaliyetlerini sürdürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?