500 kişi Bergama'yı keşfedecek

Kentin kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen, Hazine Avı etkinliği İzmir’in farklı ilçelerine yayılmaya devam ediyor. Üçüncüsü 28 Nisan 2019 – Pazar günü “Galenos’un Reçetesi” temasıyla Bergama’da gerçekleştirilecek.

GENEL 10.04.2019, 10:42 15.04.2019, 11:59
500 kişi Bergama'yı keşfedecek

Etkinliğe 2-3-4 kişiden oluşan takımlar halinde katılım sağlanabiliyor. Yarışmacılar kendilerine verilen şifreleri, broşürlerdeki o tarihi noktaya ilişkin bilgileri kullanarak çözmeye çalışıyorlar. Katılımcıların şifreleri çözebilmesi için mekanların tarihini, hikayesini, önemini bilmesi gerekiyor. Buldukları noktada yeni şifresini alan yarışmacılar, en hızlı şekilde kendi rotalarını tamamlamaya çalışıyorlar.

BÜYÜK ÖDÜL 3.000 TL

Tüm şifreler etkinliğin temasına uygun olarak hazırlanıyor ve en hızlı şekilde tüm şifreleri çözen takım kazanıyor. Birinci olan takıma 3.000 TL nakit ödül verilirken, ikinci ve üçüncü olan takımlara ise destek olan sponsorlar tarafından çeşitli hediye çekleri veriliyor.

HEM EĞLENCELİ HEM ÖĞRETİCİ

Yaşadığımız şehri yakından tanıma fırsatı veren bu etkinlik sayesinde İzmir'in birçok noktasından ve farklı şehirden insanlar Bergama'yı keşfetmeye geliyor. Etkinlik tamamen gönüllü bir ekip tarafından kültürel değerlerimizi tanıtmak amacıyla, Kentimiz İzmir Derneği ile birlikte Kule Sakinleri Derneği ve D20 Masaüstü Oyun Kulübü işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Etkinlikte 50 gönüllünün görev yapması bekleniyor. Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu eğlenceli ve öğretici etkinliğe, Bergama Ticaret Odası da destek veriyor.

banner96
banner178
15°
açık
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
İZ DERGİ
Günün Karikatürü Tümü