'İzmir'de çark ettiler'

Anayasa değişikliği referandumuna sayılı saatler kala, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, her oyun Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini söyledi.

GENEL 14.04.2017, 10:38 14.04.2017, 10:38
'İzmir'de çark ettiler'

Yurttaşı sandığa gitmeye ve vicdanıyla oy kullanmaya çağıran CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, referanduma saatler kala önemli açıklamalarda bulundu. İzmirlilere son dakikaya kadar çalışma çağrısı yapan Çam, “Evetçilerin İzmir’e geldiklerinde nasıl ağız değiştirdiklerini gördük. Hayır diyenleri terörist ve hain ilan edenler, İzmir’de çark ettiler. Onların bu samimiyetsiz çarklarını İzmir kabul etmez, etmeyecektir. Ancak bu yetmez. Ülkenin batıya açılan yüzü İzmir’e, İzmirlilere sadece sandığa gidip ‘hayır’ oyu kullanmak yetmez. İzmir bilincini tüm Türkiye taşımalıdır. Sosyal medyadaki paylaşımlarla, gerektiğinde başka illerdeki tanıdıkları, akrabaları, arkadaşları telefonla arayarak onları uyarmalıyız” açıklamasında bulundu.

3 aydır süren yoğun saha çalışmasında seçmenin artık olup bitenin farkında olduğunu gördüğünü ifade eden Çam, şunları söyledi: “Halkımız, Pazar günü yapılacak halk oylamasının bir seçim olmadığının; cumhurbaşkanı her kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti devleti yetkisinin bir kişiye teslim edilmeyeceğinin farkında ve bilincinde. Ben halkımın sağduyusuna güveniyorum, inanıyorum. Parlamenter seçime sahip çıkacağını kim olursa olsun bu kadar yetkinin bir kişiye teslim etmeyeceğini biliyorum. Kararsızların dağılımıyla birlikte hayır oyunun çıkacağını düşünüyorum. İzmir de üzerine düşen tarihi görevi yapacak ve yine Türkiye’de tarihi bir rekora imza atacaktır.”​

Yorumlar (0)
banner96
banner178
18°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?