'Bu kurşun hepimize'

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kadın Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınamak ve ona destek vermek için Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir basın açıklaması düzenledi.

GENEL 11.06.2016, 12:48 11.06.2016, 13:05
'Bu kurşun hepimize'

Ellerinde, "Bir Ölür Bin Geliriz, Bizi Vurmak Kurtuluş mu", "Feriştahın Gelse Bizi Durduramaz", " Biz Demokrasiden, Hukuktan, Özgürülkten Yanayız" dövizleri taşıyan CHP'li kadınlar sloganlar attı. Kadınlar Genel Başkanları'nın arkasında olduklarını söyleyip 'destekçisiyiz' mesajı verdi. Basın açıklamasına katılıp kadınlara destek vermeye gelen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, "Biz kadınlar tam bağımsızlıktan yanayız. Bu hükümetin gidişi kadınlar tarafından olacak. Kadınlar iktidarı birleşe birleşe düşürecek" dedi.

""Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'na kurşun atan kişinin serbest bırakıldığını ve şehidin ailesi ile hiç bir ilgisi olmadığını dile getiren CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, "Nasıl oluyor ki bizim ilçe başkanımızın bile giremediği protokole bu kişi girebiliyor? Bu kurşun tüm örgütümüze, Cumhuriyet'ten hukuk ve özgürlükten yana olan herkese atılmıştır. Şehitlerimizin cenazesinde bile bir kazanç elde ederek şuçlarını örtmeye çalışan bir zihnyet ile karşı karşıyayız. Bizler bu saldırıyı düzenleyenlerin arkasında kim olduğunu ve ne amaçla yapıldığını biliyoruz. Takdir yüce Milletimiiz ve şehit ailelerimizindir. Bu olayın bir porovakasyon olduğunu, hedef saptırmaya çalışıldığını, akılları sıra başka suçlar yaratmaya çalıştıklarını halkımız görüyor. Bunun en büyük göstergesi de Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na Şehit Yakınları Derneği tarafından dün verilen Onursal Üyeliktir" dedi.

Mustafa OĞUZ İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?