Genç modacılar geliyor

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen "EİB Moda Tasarım Yarışması" defile eşliğinde gerçekleşti.

EKONOMİ 09.04.2016, 12:17 09.04.2016, 12:20
Genç modacılar geliyor

EİB Moda Tasarım Yarışması final defilesi Container Hall'de yapıldı. 10 finalistin 'varoluş' temasına göre hazırladıkları ve birinci olmak için yarıştıkları koleksiyonlarını Öner Evez'in kareografisiyle 40 manken podyumda sergiledi. Ege İhracatçı Birlikleri Moda Tasarım Yarışması Komite Başkanı Burak Sertbaş'ın Jüri Başkanlığı'nı üstlendiği ve Moda Tasarımcıları Cengiz Abazoğlu, Simay Bülbül, Hande Çokrak, Gül Ağış ve Deniz Berdan, Moda Fotoğraf Sanatçısı Lara Sayılgan, Moda Editörü Ceyda Balaban, Moda Eğitmeni Raf Stesman ve Moda Yazarı Sibel Arna'nın görev yaptığı yarışmada Simurg isimli koleksiyonuyla Orkun Sevim birinci, Atmosfer adlı koleksiyonuyla Ufuk Akkaya ikinci, Attachment adlı koleksiyonuyla Özge Gülen ise üçüncü oldu. 

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler yarışmanın hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Kızılgüneşler; "11 yıl önce bu yarışma birliğin tümüyle kendi imkânları ve hiçbir destek almadan gerçekleştiriliyordu. Ancak bugün Ekonomi Bakanlığımızın tasarıma verdiği önem ile bu tarz çalışmalarımız artık destekleniyor, geçmiş dönemlerdeki yarışmaların başarısı çıtamızı daha yukarılara çıkarmak bize yön gösteriyor. Tasarım bölgemizden önemli bir yere geliyor" dedi. 

Yarışmanın Komite Başkanı Burak Sertbaş da, "Sektöre vizyoner tasarımcılar kazandırmak, ülkemizdeki moda endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak, genç tasarımcılara kendilerini kumaşlarla ifade etme özgürlüğü tanımak amacıyla çıktığımız yarışmamızda 11'nci yıla girdik" dedi. 

Finalde; yarışmanın birincisi 15 bin, ikincisi 10 bin, üçüncüsü ise 5 bin TL para ödülüne sahip oldu. Ayrıca EİB'in projesi Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanırsa derecedeki tasarımcıların yurt dışına gitme imkanı da doğacak. 

Gecenin sunuculuğunu Ece Vahapoğlu'nun üstlendiği etkinlik müzik dinletisi ve after parti ile sürdü. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208