Zeytin Okulu'nda 3. masal buluşması

Karaburun, İnecik Mahallesi'nde yer alan Zeytin Okulu’nda, 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde masal buluşmalarının üçüncüsü olan 'Doğaya Dokunan Masallar' etkinliği gerçekleştirilecek.

EĞİTİM 09.01.2019, 14:11
Zeytin Okulu'nda 3. masal buluşması

Bu etkinlikte doğaya dokunan ya da doğayla dokunmuş masallara yer veriliyor. İki gün sürecek etkinlikte masal anlatıcıları Sıla Topçam, Asuman Memen, İsmail Döver, Nuray Önoğlu, Ayşıl Tokcan, Selnur Şarman Korkutan, Mehmet Tunçer ve Serdar Sarper yer alacaklar. Konuşmacı olarak Doç. Dr. Muvaffak Duranlı, Öğr. Gör. Seçkin Sarpkaya ve Efe Elmas'ın katıldığı etkinlikte Gürol Tonbul'un yönetimindeki İzmir Devlet Tiyatrosu Bizden Masallar / Şahmeran ekibi Sıla Topçam'ın anlatısı ve İsmail Başışık'ın müzikleri eşliğinde sahne alacak.

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Zeytin Okulu gönüllüsü Sururi Uras şunları söyledi: "Zeytin Okulu hem doğaya hem de somut olmayan kültürel mirasımız içinde önemli yer tutan masallara aynı etkinlikte sahip çıkıyor. Doğa ile masalların nasıl birleştiğini, nasıl etkileştiğini Doğaya Dokunan Masallar etkinliğimizde hep birlikte göreceğiz. Hem doğa, hem de masallar tüm insanlığın ortak varlığıdır. Etkinliğimizin bu açıdan da önemli bir mesaj verdiğine inanıyoruz."

Yorumlar (0)
banner96
banner178
12°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?